04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Intertextile Shanghai Fuarının ardından
03 Eylül 2013 Salı 18:28

Intertextile Shanghai Fuarının ardından

DENİB Başkanı Kocasert: "Sürekli artan alım gücü ve nitelikli ürünlere olan talep ile Çin artık sadece bir tedarik ülkesi değil, aynı zamanda önemli bir alternatif pazar

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, sürekli artan alım gücü ve nitelikli ürünlere olan talep ile Çin'in artık sadece bir tedarik ülkesi değil, aynı zamanda önemli bir alternatif pazar olduğunu bildirdi.

Kocasert, yaptığı yazılı açıklamada, 27-29 Ağustos tarihleri arasında Çin'in Şangay kentinde düzenlenen tekstil fuarının son derece başarılı geçtiğini belirtti.

Ekonomi Bakanlığı ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen organizasyona Denizli'den 11 firma katılırken fuarda Türkiye'den toplam 44 standın yer aldığını açıklayan Kocasert, şunları kaydetti:

"Çin'in önemli bir pazar olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Biz de DENİB olarak somut bir adım atmayı planladık ve fuarda açtığımız stantta ürünlerimizi sergiledik. Şunu açıkça ifade etmek gerekiyor ki, güncel küresel gelişmeler ülkemizi ve dolayısıyla Denizli'yi de alternatif pazarlar aramaya yönlendiriyor. Sürekli artan alım gücü ve nitelikli ürünlere olan talep ile Çin artık sadece bir tedarik ülkesi değil, aynı zamanda önemli bir alternatif pazar. Bizim için yeni bir pazar olan Çin'de etkili sonuçlar almamız ve ihracatımızı artırmamız bu ülkeye dönük olarak sürekli projeler üretmemize ve temas halinde olmamıza bağlı."

Fuarın hemen ardından yüksek miktarlarda siparişler beklemediklerine işaret eden Kocasert, "Açıkçası DENİB olarak bu fuara katılmamızın ana hedefi, orta ve uzun vadede ülkemizin önemli pazarlarından biri olacağını düşündüğümüz Çin ev tekstili pazarını yakından tanımak ve kendimizi onlara tanıtmaktı. Hem Denizli'yi hem de ev tekstilindeki kalitemizi Çinlilere anlatma fırsatımız oldu. Onlara bu defa satın almaya değil, satmaya geldiğimizi ifade ettik. Ev tekstili sektörünün Çinli temsilcileri de açıkçası bizimle yakından ilgilendiler. Özetlemek gerekirse, Intertextile Shanghai fuarının Denizli açısından yararlı geçtiğini ifade edebilirim. Bundan sonra yapmamız gereken Çin'i yakından takip etmek" dedi.

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ