13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilizler 1 Ağustos’ta geliyor
09 Temmuz 2020 Perşembe 11:05

İngilizler 1 Ağustos’ta geliyor

Hükümetin yurttaşlarının yurtdışında tatile gidebileceği ‘Güvenli ülkeler’ listesi ‘Yeşil koridor’a dahil edeceğini açıklamasıyla İngiltere^den Türkiye’ye gelişler 1 Ağustos’ta başlıyor.
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott, "Britanyalı turistler için Türkiye'nin en çok tercih edilen tatil yeri olmaya devam edeceğini umuyorum" dedi. 
 
Planlar yapılıyor
 
İngiltere-Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, İngiliz operatörlerin ve charter firmalarının Türkiye için planlarını yapmaya başladıklarını belirerek "1 Ağustos'tan itibaren İngiliz tur operatörleri Türkiye pazarına ciddi bir şekilde giriş yapacak" dedi. 
 
Havayollarının programları
 
THY, Dalaman için uçuşları haftada 6 güne, Antalya için ise günlük uçuşlara çevirdi. 
 
16 Temmuz'dan sonra British Air Base, Easyjet de 1 Ağustos'tan itibaren operasyonlarını Manchester üzerinden Dalaman merkezli olarak sürdürecek. Jet2 da 16 Temmuz'dan sonra Türkiye uçuşlarına başlayacak.
 
Chilcott: Türkiye ençok tercih edilen ülke
 
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, 'Türkiye'nin bugüne kadar virüsün kontrol altında tutulmasında gösterdiği başarıyı dikkate alarak ve 'Güvenli Turizm Sertifikalandırma Programı'nın ne kadar titiz uygulandığını gördükten sonra Türkiye'ye seyahat edilmemesi yönündeki tavsiyemizi kaldırdıklarını” belirterek “Britanyalı turistler için Türkiye'nin en çok tercih edilen tatil yeri olmaya devam edeceğini umuyorum" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ