11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlhan Selçuka Ergenekon şiiri
31 Ağustos 2008 Pazar 11:50

İlhan Selçuk'a Ergenekon şiiri

Fazıl Hüsnü Dağlarca, tedavi gördüğü hastane de Selçuk'a gönderilen ilginç bir şiir yazdı. Şiir, iddianameye bile girdi!

Ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın, İlhan Selçuk'a hitaben 3 yıl önce yazdığı bir şiir Ergenekon delili oldu. 'Sayın İlhan Selçuk'un Dikkatine' diye başlayan dizelerde bir kurtla köpeğin hikâyesi anlatılıyor.

Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören 94 yaşındaki ünlü şairin 'Bu yazı, köpekleri ilgilendirmektedir. Başka anlam aramak gereksizdir' notu ise dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında hastaneye kaldırılan ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın eliyle yazdığı şiir, Ergenekon iddianamesinin 162. delil klasörünün 50. sayfasında yeralıyor. Bir sayfalık şiirin 26 Aralık 2005'te 'Bostancı Kırtasiye'den İlhan Selçuk'a gönderildiği anlaşılıyor. Ergenekon sanığı Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk'a hitaben yazılan 'Bugün' adlı şiirde bir kurtla köpeğin hikâyesi anlatılıyor.

'Bu yazı köpekleri ilgilendirmektedir'

BUGÜN
Bir konak vardı / Kapısı açık / Erdem arayanlara kapısı açık / Yeryüzünün bütün duyumlarını toplumlara sunmuş / Bugün bir kurt saldırıyordu konağa / Bin biçimde saldırıyordu / Yüz bin ağızla saldırıyordu / Dişleri kendince aydın / Devrimlerimize hınç dolu / Gerilikle, önceki yanılgılarla dolu / Azgınca saldırıyordu konağa / Konağın kapısında yıllarca bekçilik yapan köpek / Katılıvermesin mi ona / Şaşırdı aşağılık kurt, alçaklığın böylesine / Dayanamadı kıpkırmızı ağzıyla seslendi / On üç yıldır bekçi gibi durduğun / On üç yıldır ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin / Bu yüksek kapıya hangi yürekle saldırmaktasın / Bre köpek

Fazıl Hüsnü Dağlarca /

Bellekçin; "Bu yazı köpekleri ilgilendirmektedir. Başka anlam aramak gereksizdir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ