20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İki lider birbirine uzak durdu
06 Eylül 2013 Cuma 13:58

İki lider birbirine uzak durdu

ABD ve Rusya liderlerinin G20 çerçevesindeki olağan konuşmaları dışında ayrı bir görüşmelerinin olmadığını belirtildi.

Rusya'nın Petersburg şehrinde düzenlenen G-20 zirvesinin ikinci gününde ABD Başkanı Barack Obama, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ile görüştü. 

Öğlen saatlerinde Konstantinovskiy Sarayı'nda başlayan ikinci oturumdan önce bir araya gelen liderler bir süre sohbet etti.

Basına kapalı gerçekleştirilen oturumdan önce, toplantının yapılacağı salonda bir araya gelen liderlerin görüşmesi resmi format taşımazken, Obama'nın sohbet sırasında karton bardaktaki çay tutması dikkati çekti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise, ikinci oturumdan önce Hindistan Başbakanı Manmohan Singh ile bir süre görüştü. 

G20 liderleri, ikinci oturumda yuvarlak masa etrafında bir araya gelirken, Obama ile Putin arasındaki koltuklarda Endonezya Cumhurbaşkanı ve Avustralya Dışişleri Bakanı oturdu. 

Zirvede gündem ekonomik konular olsa da resmi olmayan görüşmelerde ve ayak üstü sohbetlerde liderlerin Suriye krizini değerlendirdiği ifade ediliyor. 

Bu arada Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD ve Rusya liderlerinin G20 çerçevesindeki olağan konuşmaları dışında ayrı bir görüşmelerinin olmadığını belirtti. 

G20 zirvesi Putin'in yapacağı basın toplantısıyla son bulacak.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ