15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İki gemi birden geldi
06 Mayıs 2009 Çarşamba 11:36

İki gemi birden geldi

'Aida Diva” ve “Royal Irıs” isimli lüks yolcu gemileri dün Marmaris Limanı'na demirledi.

İki gündür yağmurlu havanın etkisinde bulunan ilçeye ilk olarak sabah saat 07.30'da tamamına yakını İsrailli olduğu bildirilen 330 yolcusu ile 270 personelini taşıyan İsrail bayraklı “Royal Irıs” geldi. Saat 13.00 sıralarında ise Türkiye'ye ilk seferini 21 Nisan'da yine Marmaris'e gerçekleştiren İtalyan bayraklı “Aida Diva” adlı yolcu gemisi, Royal Irıs'in yanına demirledi. Bu gemide de çoğunluğu Alman 2 bin yolcu ile 624 personelin bulunduğu öğrenildi.

Her iki gemiden de yolcuların büyük kısmı yağmurlu hava nedeniyle şemsiyeleriyle indi. Bazı yolcular, önceden satın aldıkları Dalyan turlarına katılırken, bazıları da çarşıda alışveriş yaptı, kiminin ise yağmur altında yürümeyi yada kafelerde oturmayı tercih ettikleri gözlendi.

Akşam saatlerinde ilçeden ayrılacağı öğrenilen İsrail gemisinin rotası hakkında güvenlik nedeniyle bilgi verilmezken, Güney Kıbrıs'ın Limasol kentinden gelen 'Aida Diva'nın, saat 23.00 sıralarında Yunanistan'ın Rodos Adası'na gitmek üzere demir alacağı bildirildi.

Bu arada 800 yolcu kapasiteli olan Iris'in 332 yolcuyla gelmesi dikkat çekti.

Öte yandan, her iki gemi Marmaris Körfezi'ne ayrı bir renk kattı. Özellikle, 250 metre uzunluğunda 69 bin groston ağırlığındaki dev gemi 'Aida Diva' durgun suların üzerinde limana doğru ilerlerken, hayran bakışların ve objektiflerin hedefi oldu.

YORUMLAR
kıyamet
çetin ırmak
birilerinin korkunun ne olduğunu hatırlatması çok güzeldir ziraa insanoğlu gafildir dünya işlerinin meşguliyetinden ahireti kıyameti hakkı ve hakkaniyeti unuta biliyor yaptığın hizmet için sana temiz iman sevilecek insan olma sıfatıyla ömrünü tamam laman dileğiyle teşekkürler
14 Mayıs 2009 Perşembe 20:00
78.186.3.128
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ