21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçmeler’de kış hazırlığı
15 Eylül 2008 Pazartesi 18:53

İçmeler’de kış hazırlığı

İçmeler Beldesinde bulunan Kavacık, Körkuyu, Kocadere, Sivritaş ve Turunç yolu deresi ile Tatlı Azmak kenarları ve içindeki büyüyen otlar ve çeşitli nedenlerle biriken çöplerden de arındırıldı.

İçmeler Belediye Başkanı Yavuz Çokberkit “Yaz sezonunu artık geride bırakmaya hazırlanırken olması muhtemel bir yağmurda da hazırlıksız yakalanmak ve beldemizin zarar görmesini istemediğimiz için şimdiden tedbirimizi aldık” dedi.
Yaz ayları boyunca beldemizde bulunan dereler ile azmak kenar ve içlerine atılan çöpler sürekli temizlenirken büyüyen otların da temizliği gerçekleştirildi. Kavacık, Körkuyu, Kocadere, Sivritaş ve Turunç yolu deresi ile Tatlı Azmak içinde ve kenarlarındaki otların temizliği için iki kepçe, iki tırpan, kesim motoru, dirgen, bahçe makası ve budama makinesi ile Fen İşleri Müdürlüğümüze ait 10 işçimiz görev aldı. Bir haftada bitirilen çalışmayla ilgili konuşan Belediye Başkanı Yavuz Çokberkit şunları söyledi “Yaz sezonu yavaş yavaş sona ermek üzere. Biz bu dönemlerde olması muhtemel aşırı bir yağmur karşısında hazırlıksız yakalanmak ve beldemizin zarar görmesini istemediğimiz için şimdiden tedbirimizi almak açısından derelerimizde temizlik çalışması yaptık. Belde halkımızın duyarlılığı karşısında çok mutluyuz. Çünkü her konuda bize, belediye çalışanlarımıza yardımcı olmak için çaba harcıyorlar. Herkese çok teşekkür ediyorum”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ