14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İç turizm canlanacak
02 Mayıs 2009 Cumartesi 17:48

İç turizm canlanacak

İç turizmi canlandırmak için kampanyalar düzenleniyor. Yerli turiste %35-40'a varan indirim kolaylığı sağlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, TUROFED ve THY işbirliğinde "Tatil herkesin hakkı" sloganıyla başlatılan kampanya, İstanbul'da kamuoyuna tanıtıldı. Kampanya, yabancı turistlerin daha uygun ödeme koşulları ile seyahat ettiklerine dair yaygın algıyı değiştirmeyi, erken rezervasyonu teşvik etmeyi amaçlıyor.
Erken rezervasyonun daha ekonomik tatil imkanları sağladığı bilincinin yaygınlaşmasını umduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay: “İç turizmin hak ettiği düzeye ulaşması için 04 Mayıs - 08 Haziran 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek rezervasyonları içeren kampanyayla hedefimiz, vatandaşlarımızın yabancı ziyaretçilerle aynı, hatta daha uygun şartlarda tatil imkânına sahip olması ve her vatandaşımızın tatil hakkını kullanmasını teşvik etmektir.” dedi.
Bakanlığın, turizm örgütlerinin, yerel yönetimlerin ve Finansbank, Garanti, Yapı Kredi ve Denizbank'ın katılımıyla gerçekleştirilen işbirliği sonucunda, yerli turiste % 35 -40'a varan indirimler ve ödeme kolaylıkları sağladığı belirtildi. İşbirliği yapılan bankaların kredi kartlarıyla yapılacak tatil ödemelerini bir aydan üç aya kadar öteleme imkanı sağlanıyor.
THY ekonomi sınıfı fiyatlarında ve Anadolu jet uçuşlarında 30 Haziran 2009'a kadar uçmak kaydıyla % 10, Business sınıf fiyatlarında ise %20 indirim kolaylığı, Kampanyadan faydalanacak olan tüketiciye sigorta imkanı tanınacak. Kampanyaya katılacak olan seyahat acenteleri ve tur operatörleri, TÜRSAB'ın websitesinde yayınlanacak. Diğer detaylar içinse bakanlığın yapacağı duyuru bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ