21 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İbrahim Yattara..Bırakın da gidiyim!
24 Eylül 2008 Çarşamba 19:29

İbrahim Yattara..''Bırakın da gidiyim!''

Katar'ın Al Sadd Kulübü'nün istediği Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahim Yattara, 'Hem ben hem de kulübüm kazancak, bırakın gidiyim' dedi.

İbrahima Yattara, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, bugüne kadar her şeyi Trabzonspor'da kazandığını belirterek, ''Her şeyi bana bu takım verdi. Ama futbol hayatı böyle. Ben aileme, ülkemdeki yakınlarıma bakıyorum. Hem Trabzonspor için hem de benim için büyük bir teklif geldi. Bunun için çok mutluyum. Bu sefer Trabzonspor'dan ayrılmak istiyorum'' dedi.

Kalbinin Trabzon'da kaldığını ve kulüpten de anlayış beklediğini söyleyen Gineli futbolcu "Ben Katar kulübüyle anlaştım. Eğer kulübüm de anlaşırsa ben Katar'a transfer olmak istiyorum" dedi.

Bu transferin gerçekleşmemesi halinde profesyonel bir şekilde Trabzonspor'da futbol hayatına devam edeceğini söyleyen Yattara iki kulübün alacağı kararı beklemeye başladı.

LİG TV'den Can Karyağdı'nın haberine göre Trabzonspor ve Al Sadd takımları arasındaki pazarlıklar sürüyor. Trabzonspor 10 milyon Avro'da diretirken Katar kulübü ise 7 milyon Avro'dan yukarı çıkmak istemiyor. Pazarlığın bugün sonuçlanması bekleniyor.

Öte yandan Katar'ın Al Sadd takımının yanı sıra Paris Saint Germain'in de Yattara'ya teklif getirdiği iddia ediliyor.

Basın toplantısını Trabzonspor taraftarından izin almak için düzenlediğini kaydeden Yattara, şunları söyledi:

''Trabzonspor taraftarının beni çok sevdiğini biliyorum. Ben de onları seviyorum. Ben onlardan izin almak için bu toplantıyı düzenledim. Futbol hayatı bu. İnsanlar beni yanlış anlamasınlar. Son maçlarda cip alınmadığı için oynamadım diye yazılanlar doğru değil. Maçtan 5 gün önce araba aldım. Herkes Ankaragücü maçında sakatlandığımı biliyor. Sakatlığım nedeniyle oynayamadım. 5 sene Trabzonspor'da oynadım. Bu yıl 6. yılım. Trabzonspor'da mutlu günler geçirdim. Bugüne kadar çok teklif aldım ama bu teklifler zayıf tekliflerdi. Bu sefer büyük bir teklif ve bunu değerlendirmek istiyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ