11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Huzurevi yangınında ölü sayısı 10’a çıktı
26 Ocak 2014 Pazar 00:38

Huzurevi yangınında ölü sayısı 10’a çıktı

Kanada’nın Quebec eyaletine bağlı L’İsle Verte kasabasındaki Residence du Havre Yaşlı Bakım Merkezi’nde 4 gün önce çıkan yangında ölü sayısı 10'a yükseldi. Kayıp olan 22 yaşlıdan ise haber alınamıyor.

Quebec Eyalet Polisi Surete du Quebec sözcüsü Guy Lapointe, düzenlediği basın toplantısında, 52 evden oluşan komplekste, aşırı soğuk hava ve söndürmede kullanılan suyun donmasıyla ortaya çıkan buzlanmayı, buharla eritmeye başladıklarını ve enkazda yeni cesetlere ulaşıldığını bildirdi. Buharla eritilen buzların tekrar donmasının işleri zorlaştırdığını kaydeden sözcü, cesetlere ulaşıncaya kadar, kayıp olanları “ölü” olarak açıklamayacaklarını söyledi.

İngiltere Kraliçesi II.Elzabeth’in de taziye mesajı yayımlandığı trajedi için, pazar günü kiliselerde dua edileceği öğrenildi.

Öte yandan Kanada Kızılhaçı’nın 50 bin dolar bağış yaparak başlattığı kampanyaya destek de artıyor. Ülke genelinden gelen bağışlarla şu ana kadar 200 bin doların üzerinde yardım toplandı. Toplanacak yardımın, mağdur aileler için kullanılacağını açıklayan Kanada Kızılhaçı, gönüllü çalışanlarına da bölgedeki ekiplere katılmaları çağrısında bulundu.

Bu arada Kanada Ordusu’ndan bölgeye yakın birliklerin de ekiplere destek verdiği bildiriliyor.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ