08 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hürriyetin görmediği manşet
11 Eylül 2008 Perşembe 11:57

Hürriyet'in görmediği manşet

Belgeleriyle suç duyurusunda bulundu. Ancak tek satır çıkmadı Doğan Grubu'nda. Medyada habercilik sorgulanıyor.

"Eğer yapmış olsaydı. RTÜK'te en belgeli 2,5 milyar dolarlık yolsuzlukla ilgili suç duyurusunda bulundum. Doğan Grubu'nda tek kalem yazı yazılmadı"

Bu sözler Tüm Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği (TÜRYAD) Genel Başkanı Adnan Yüce'e ait. Yüce, Aydın Doğan ile Başbakan Erdoğan arasındaki kavgaya işte bu çarpıcı sözlerle dahil oldu.

TV8'de yayınlanan Erkan Tan ile Başkent'ten Programına katılan Adnan Yüce, “Bizim sorunlarımız farklı. Bu tartışma Aydın Doğan'ın servetine servet katma, gücüne güç katma kavgasıdır” dedi.

YAYINCILARIN SORUNLARINI ANLATMALIYDI

Yayıncıların daha başka sorunları olduğuna dikkat çeken Yüce, Yayıncıların elektrik giderlerini, kirasını, işçisinin sigortasını, telif hakkını ödeyemediğini söyledi. “Evine ekmek götüremeyen yayıncılar var” diyen Yüce, Aydın Doğan'dan Başbakana gittiği dönemde yayıncıların sorunlarını dile getirmesini beklediklerini ifade etti.

ETKİN MEDYA ÇIKARINA GÖRE MANŞET ATIYOR

Türkiye'de medyanın çıkarlarına göre yayın yaptığı itirafında bulunan Yüce, “Maalesef bu bir itiraf, hepimiz çıkarlarımıza göre manşet atıyoruz, sadece Aydın Doğan değil. Türkiye'nin ciddi medya etiği sorunu var” dedi.

Doğan Grubu'nun gerçekten habercilik yaptığına inanmadığını ifade eden Yüce, “Eğer yapmış olsaydı. RTÜK'te en belgeli 2,5 milyar dolarlık yolsuzlukla ilgili suç duyurusunda bulundum. Doğan Grubu'nda tek kalem yazı yazılmadı” açıklamasında bulundu.

MEDYADA YENİDEN YAPILANMAYA İHTİYAÇ VAR

Türk medyasının etik kuralları savunan bir yapılanmaya ihtiyacı olduğunun altını çizen Yüce, “Birileri hükümet karşıtıysa kerhen de olsa Aydın Doğan lehine yazıyor, hükümetten yanaysa da onun aleyhine yazıyor. Türkiye'nin şanssızlığı budur. Benim hırsızım, benim bürokratım, benim hemşehrim anlayışı var. Türkiye bunlardan kurtulmalı, benim değil, bizim olmalı. Etik kurallar olmalı, kalite olmalı” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ