07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hülya Avşara ikinci haciz!
16 Eylül 2008 Salı 20:43

Hülya Avşar'a ikinci haciz!

Avşar sürekli 'TMSF beni hortumladı' diye beyanat verince kuruluş harekete geçti. Avşar kızına 1,5 milyon dolarlık haciz gidiyor.

'Davadan feragat protokolü'ne uymayınca TMSF tarafından 1.5 milyon dolar indirimi iptal edilen Avşar'ı zor günler bekliyor

TMSF 1,5 MİLYON DOLARLIK İNDİRİMDEN VAZGEÇTİ

TMSF'ye 1 milyon dolar borç ödeyen Hülya Avşar, kurumla bir feragat sözleşmesi imzalamıştı. Protokole göre, Avşar borcu ödedikten sonra TMSF aleyhine dava açmayacaktı. TMSF de buna karşılık 2.5 milyon dolarlık borcun 1.5 milyonunu almayacaktı. Ancak Avşar, dava açınca TMSF'nin sözleşmeyi feshetme durumu gündeme geldi. Beklenen oldu ve TMSF protokol kapsamı dışında bırakılan 1.5 milyon dolarlık indirim için Avşar hakkında haciz kararı aldı.

AVŞAR'IN 3 ŞEÇENEĞİ

TMSF 1.5 milyon dolarlık alacak için ilk olarak ödeme emri gönderecek. Avşar'ın bu emri aldıktan sonra 7 günü var. Bu sürede TMSF'ye bir borç ödeme planı sunabilir. TMSF bunu kabul ederse Avşar 1.5 milyon doları ödemeye başlayacak. Sonuç olarak Avşar'ın önünde 3 şık var. Ya TMSF ile uzlaşıp yeni bir protokol yapacak, ya bu borcu ödemek için ödeme takvimi sunacak ya da TMSF ile tüm ipleri kopararak dava açacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ