10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hoşgörüyü besleyen kareler
28 Şubat 2009 Cumartesi 12:45

Hoşgörüyü besleyen kareler

MHP Marmaris belediye başkan adayı Cemalettin Özdemir DSP Marmaris belediye başkan adayı Kenan Değertaş'ı seçim ofisinde ziyaret edip başarı diledi. Herkesin kamplaşma ve kutuplaşmadan bahsettiği bir dönemde Özdemir'in seçimdeki rakiplerinden bir olan DeğMHP Marmaris belediye başkan adayı Cemalettin Özdemir DSP Marmaris belediye başkan adayı Kenan Değertaş'ı seçim ofisinde ziyaret edip başarı diledi. Herkesin kamplaşma ve kutuplaşmadan bahsettiği bir dönemde Özdemir'in seçimdeki rakiplerinden bir olan Değertaş'a yaptığı bu ziyaret hoşgörüyü besleyen kareler olarak iz bırakacak nitelikte.

Özdemir'in kendilerini ziyaretini önemsediklerini belirten Değertaş “Kutuplaşma ve kamplaşmanın siyasi gerilimlerin had safhaya çıktığı bir atmosferde Sayın Özdemir'in ofisimize ziyaretini çok anlamlı bulduk” dedi.
Cemalettin Özdemir İse Kendi seçim ofisini ilk ziyaret eden adayın Değertaş olduğunu belirterek, “Bizde kendisinin bu centilmenliğini iadeyi ziyaretimizle paylaşmak istedik” dedi
Karşılıklı başarı ve iyi dileklerin ardından konuşan Kenan Değertaş, Marmaris'te gerilim atmosferinin yerini hoşgörüye bırakmaya başladığını belirterek, “bunun ilk örneğini Ticaret Odasın seçimlerinde ve seçimler sonucu oluşan ticaret odası yönetiminde görüyoruz. Eski yönetimin aksine yani yönetimde her eğilimden kişilerin oluşu, ticaret odasının kurumlarla olan kavgasının ortadan kaldıracaktır” dedi.
Konuşmasının devamında Değertaş, seçmenin belediye başkanını seçerken ölçütü
Partilerin parlamentodaki gücü olmamalı. Burada adayların barışçıl kimliklerine dikkat edilmelidir. Adayların geçmiş tavırları geleceğin aynasıdır seçmen buna göre düşünmeli ve oyunu kullanmalıdır” şeklinde konuştu.
Daha sonra söz alan Özdemir ise Değertaş'ın düşüncelerine katıldığını belirterek, “gerçekten de kişilerin geçmişte ne yaptıkları gelecekte ne yapacaklarını gösterir” dedi. Ve ekledi: “Bakın son beş yılda bizim yerel yönetimimiz hiçbir meslek kuruluşu ile Oda ile sivil toplum kuruluşu ile ortak bir proje içinde yer almamış bu tesadüf olmasa gerek. Seçmenin bunda da dikkat etmesi gerekir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ