11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hıdır, 12 Eylül Askerî Darbesi
11 Mayıs 2009 Pazartesi 21:04

Hıdır, 12 Eylül Askerî Darbesi

AK Parti Milletvekili Hıdır: 12 Eylül'le Uğraşma Yerine, Şimdiki Darbe Planlarıyla Mücadele Edilmeli

AK Parti Milletvekili Hıdır: 12 Eylül'le Uğraşma Yerine, Şimdiki Darbe Planlarıyla Mücadele Edilmeli


AK Parti Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır, 12 Eylül Askerî Darbesiyle Uğraşmayı İyi Niyetli Görmediğini Belirterek, Bunun Yerine Daha Sıcak Darbe Planlarıyla Mücadele Edilmesi Gerektiğini Vurguladı.


AK Parti Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır, 12 Eylül askerî darbesiyle uğraşmayı iyi niyetli görmediğini belirterek, bunun yerine daha sıcak darbe planlarıyla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.
Muğla İl Genel Meclisi'nde CHP grubunun teklifi ve MHP'lilerin desteğiyle alınan Marmaris ilçesinde okul, cadde ve sokaklardan "Kenan Evren" isminin kaldırılması yönündeki temenni kararıyla ilgili Cihan Haber Ajansı muhabirine açıklama yapan Hıdır, il genel meclislerinin tavsiye kararı alma gibi bir yükümlülüğü olmadığını ifade etti.


Çok uzun zaman önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir komuta zinciri içinde yapılmış bir darbenin günümüzde problem haline getirilmesinin iyi niyetle bağdaşmadığını düşündüğünü belirten Hıdır, "O günün şartları içinde yapıldı, Türkiye'ye faydalı oldu, zararlı oldu. Tartışılacak çok yönleri var ama yeniden gündeme getirilmesini iyi niyetle bağdaştırmıyorum. Kaldı ki İl Genel Meclis'imizin de bu konuda bir yükümlülüğü yok. Bu işi daha çok sivil toplum örgütlerimiz üslensin ve tarih yargılasın." diye konuştu.

Şu anda çok daha sıcak darbe planlarıyla karşı karşıya olunduğunun altını çizen Hıdır, "Her gün yeni bir silah, yeni bir el bombası bulunuyor. Daha da önemlisi, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne göz dikmiş bir terör örgütüyle ve siyasetteki uzantılarıyla karşı karşıyayız. Bütün bunlarla mücadelemiz, demokratik yöntemlerle olacaktır. Türkiye, bir hukuk devletidir. Hukuk kuralları içinde her şey yerli yerine oturacaktır." şeklinde konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ