29 Ocak 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Herşeye zam geldi.
03 Aralık 2008 Çarşamba 11:22

Herşeye zam geldi.

Herşeye zam geldi, bir orada zammın esintisi olmadı. Neresi mi burası? Kopya verelim, milletvekillerinin mekanı...

Ucuz fiyatları ile eleştiri konusu yapılan TBMM lokantası ile ilgili tartışmalara TBMM yönetiminden yanıt geldi: “Ne yani vekillere kazık mı atalım?”

TBMM yönetimi, “2004 yılından bu yana Meclis lokantasındaki fiyatlara zam yapmadık. Yapmayı gerektiren bir durum olmadığı için zam yapılmadı. Çünkü, lokanta zaten maliyet fiyatlarının üzerine yüzde 20 kar konularak satış yapıyor ve kar ediyor. Bu fiyatlarla satılan yemeklerden elde edilen kar ile çay ocakları tümüyle yenilendi, mutfak aletleri tümüyle yenilendi. Biz kar ederken daha fazla kar elde etmek için fiyatlara zam yapıp, milletvekillerini mi kazıklayalım? Bu mu isteniyor da bu tür eleştiriler yapılıyor?” açıklamasını yaptılar.

UCUZ OLMASI NORMAL
TBMM lokantasının işçilik, elektrik, su ve mekan kirası olmadığı bu nedenle maliyetlerin düşük olduğunu anlatan yöneticiler, kar amacı gütmeyen, vekillere ve TBMM çalışanları ile vekillerin konuklarına yönelik bir hizmet verildiğini anlattılar. Kamu kurumlarında bu tür hizmet veren her işletmede olduğu gibi TBMM'de ücretlerin düşük olmasının doğal olduğunu ve serbest piyasadaki rakamların TBMM lokantasında da uygulanmasının sadece vekillere kazık atmak anlamına geleceğini ifade ettiler.

ZAM YOK
Milletvekillerinin konuk sayısının yüksek olduğunu kimi zaman 50-100 kişilik ziyaretçi grubuna yemek ikram eden milletvekili olduğunu hatırlatan TBMM yöneticileri; “Tüm eleştirilere karşın zam yapmayacağız. Normal şartlarda yılbaşı geldiğinde zam yapılıyordu. Bu yıl da yeni yıl öncesinde hesaplama yapmıştık zaten. Ve zam yapılmasına gerek olmadığını gördük. Zam yapmayacağız. Vekillerimize ve TBMM'ye gelen vatandaşlarımıza bu fiyatlar üzerinden hizmet vermeye devam edeceğiz. Zaten kar ediyoruz. Elde edilen bu geliri de yine restoranın ve çay ocaklarımızın daha kaliteli hale getirilmesinde kullanmaya devam edeceğiz” dediler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ