07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her yelekliyi polis sanmayın
02 Aralık 2008 Salı 18:57

Her yelekliyi polis sanmayın

Avcılar'daki polis süsü verilerek yapılan tecavüz sonrası Celalettin Cerrah ilginç bir açıklama yaptı. Cerrah vatandaşı bu konuda şöyle uyardı;

Avcılar'da polis yeleği ile geldikleri restorandan sürükleyerek kaçırdıkları kadına tecavüz ettikleri öne sürülen şüphelilerin yakalanmasına ilişkin bir soru üzerine, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ilginç bir yorum yaptı.

HER YELEKLİYİ POLİS SANMAYIN

Sivil polislerle ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar olduğuna işaret eden Cerrah, "Her üzerinde polis yeleği, her arabasında mavi ışık olan


İstanbul Avcılar'da, kendilerini polis olarak göstererek restoran basan zorbalar, saçlarından sürükleyerek kaçırdıkları 25 yaşındaki kadına 6 saat boyunca tecavüz etmişti. Haberi görmek için TIKLAYINIZ..!

polis değildir. Bunlara dikkat etmek gerek. Polislerimizin kimlik kartları vardır. Sivil olarak ya da polis yeleği giyen, 'ben polisim' diyen kişilerden vatandaşlarımızın kimliklerini sormaları gerekiyor" şeklinde konuştu.

Zanlıların, kaçırılan mağdurun şikayeti üzerine yakalandıklarını anımsatan Cerrah, şunları kaydetti:

"Kalabalık bir eğlence merkezinde bir bayan, polis yeleği giyen 2 kişi tarafından kaçırılıyor. Kimse bunlara 'sen kimsin', 'kimliğini görebilir miyim', 'nereye götürüyorsunuz' diye sormuyor. Ardından orada bulunan kimse '155 Polis İmdat'ı arayarak 'böyle bir olay oldu. Polisleriniz bunu yaptı' demiyor. Şikayette bulunmuyor. Şikayette bulunmak gerek. Bunları yapan polis dahi olsa biz peşine düşeriz. Adli, idari işlem yaparız."

MUTLAKA İHBARDA BULUNUN

Cerrah, böyle bir olaya tanık olan vatandaşların mutlaka ihbarda bulunmaları gerektiğini vurgulayarak, "Gerekli hassasiyet gösterilmeli. Vatandaşlarımızdan istirham ediyorum. Bize haber versinler. Her 'polisim' diyen sivil kişiye inanmasınlar. Kimliğini sorsunlar. Yine emin olamıyorlarsa 155'e ihbarda bulunsunlar" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ