13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Her şey’ e karşı kampanya
05 Haziran 2009 Cuma 14:20

‘Her şey’ e karşı kampanya

Muğla Esnaf Odaları Birliklerinin Başkanı Şükrü Ayyıldız, 'her şey dahil' sistemine karşı imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.


Muğla Esnaf Odaları Birliklerinin Başkanı Şükrü Ayyıldız, turizme, başta küçük esnaf olmak üzere işletmecilerin büyük bir kısmına, dolayısıyla da bölge ve ülke ekonominse zarar verdiğine inandıklarını belirttiği konaklama tesislerinde uygulanan 'her şey dahil' sistemine karşı imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.


Her şey dahil sisteminin, turistlerin esnafla bağlantısını kopardığını belirten Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Marmaris'te yaptığı açıklamada, 34 meslek kuruluşuyla birlikte başlattıkları kampanyanın Muğla'nın 12 ilçesinde de yürütüldüğünü söyledi.

Ülke ve bölge turizminin her geçen dönemde kan kaybına uğradığını, bu durumun başlıca nedenlerinden birinin de 'her şey dahil' olduğunu savunan Şükrü Ayyıldız şöyle konuştu:

“Bu sistemden rahatsız olmayan, zararlarını bilmeyen dile getirmeyen yok. Hatta sistemi uygulayanlar bile şikayetçi. Nasıl şikayetçi olunmasın ki? Bu sistem kapsamında gelen turistler, tatil boyunca otelden neredeyse hiç ayrılmıyorlar. Esnafa uğramayan, alışveriş yapmayan turist ülkesinden otele, otelden ülkesine dönüyor. Ne doğal, ne de tarihi güzellikler umurlarında bile değil. Hal böyle olunca dükkanında ekmek bekleyen esnaf, mağdur oluyor. Bütün gün ekstra bir ücret vermeden yiyip içen turistler konakladıkları otelin de maliyetini yükseltiyor. İşte bizim amacımız da, başlattığımız kampanya aracılığıyla, ülke ekonomisine zarar veren bu sistemin sonlanmasını sağlamak.”

Başkan Ayyıldız, 30 Haziran'a kadar sürecek kampanya kapsamında topladıkları imzaları, Başbakanlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na ileteceklerini sözlerine ekledi.Ayyıldız daha sonra Marmaris'teki oda binasında işlem yapmaya gelen esnaftan kampanya için imza topladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ