16 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her şey çocuklarımız, geleceğimiz için
02 Mart 2009 Pazartesi 17:04

Her şey çocuklarımız, geleceğimiz için

Marmaris Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Belediye Başkan adayı Ali Acar, “Belediye Başkanlığı görevim süresince, geleceğimiz, çocuklarımız için, daha çağdaş, daha güzel bir kent yaratmak amacıyla uğraş verdik. Herkes, çocuklarının, g

Her şey çocuklarımız, geleceğimiz için

Marmaris Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Belediye Başkan adayı Ali Acar, “Belediye Başkanlığı görevim süresince, geleceğimiz, çocuklarımız için, daha çağdaş, daha güzel bir kent yaratmak amacıyla uğraş verdik. Herkes, çocuklarının, geleceğinin daha iyi şartlara sahip olmasını ister. Biz bu yüzden, bazı kesimlerin değil, kamuoyunun, herkesin yönetimi olmaya çalıştık, kendi çıkarlarının peşinde koşanların değil” dedi.

Ali Acar'ın Ulusal Egemenlik Caddesi'ndeki seçim bürosunda, Cumartesi sabahı olduğu gibi, Pazar sabahı da çaylı, simitli hafta sonu halkla buluşma etkinliği düzenlendi. Ali Acar, güzel ve güneşli bir havada Pazar kahvaltısını birlikte yapmanın keyfini yaşayan yüzlerce kişiyle, yakından ilgilenerek, sohbet etti. Marmaris konulu sohbet sırasında, anne, baba, büyükanne, dede, kardeş yada yakınlarıyla seçim bürosuna gelen onlarca çocuğun kendisine gösterdiği ilgi, Ali Acar'ı heyecanlandırıp, duygulandırdı.

“Çocuklarımız için adayım”
Başkan Acar, boynuna, beline sarılıp, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya giren çocukların bu ilgisi karşısında duygularını, “İşte ben bu yavrularımız için, onların geleceği için yeniden adayım” diye özetledi. Belediye Başkanlığı görevi süresince, kişilerin ya da kurumların değil kamuoyunun yararına çalışmaya büyük özen gösterdiklerini belirten Acar, şöyle konuştu:
“Belediye Başkanlığı görevim süresince, geleceğimiz, çocuklarımız için, daha çağdaş, daha güzel bir kent yaratmak amacıyla uğraş verdik. Herkes, çocuklarının, geleceğinin daha iyi şartlara sahip olmasını ister. Biz bu yüzden, bazı kesimlerin değil, kamuoyunun, herkesin yönetimi olmaya çalıştık, kendi çıkarlarının peşinde koşanların değil. Halkımız bizi bir daha göreve layık görürse, aynı anlayışta olacağız. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın her yönüyle iyi yetiştirilmesine, onların eğitim standardının yükseltilmesine uğraşacağız. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, ailenin ve devletin yanında Belediye imkanlarının da eğitime yönelmesi sosyal belediyecilik anlayışının bir gereğidir. Bu gereği, yerine getireceğiz. Çocuklarımıza, doğası zarar görmemiş, daha çağdaş, yaşanabilir bir Marmaris bırakmak için var gücümüzle çalışacağız.”

Vatandaşlar da, Ali Acar'ın bu görüşlerine katıldıklarını, en büyük dileklerinin, çocuklarının daha iyi bir geleceğe kavuşması olduğunu dile getirdi.

Öte yandan, seçim bürosunda Cumartesi günü başlanan sığla ağacı fidanı dağıtımı Pazar günü de sürdü. İki gün içerisinde vatandaşlara 700 fidan hediye edildi.
Vatandaşlar, dünyada ender rastlanan bir tür olan sığla dağıtımını takdirle karşıladılar. Ormanlarımızın büyük riskler altında olduğu bir dönemde, böylesine bir etkinliği takdirle karşıladıklarını belirtiler.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ