20 Haziran 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HER ÇOCUK  YETENEKLİDİR
10 Aralık 2014 Çarşamba 12:51

HER ÇOCUK YETENEKLİDİR

Marmaris’te öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan ücretsiz kurslar açılacağı bildirildi
3. Dönem Marmaris Öğrenci Meclisi ilk toplantısını dün gerçekleştirdi. Öğretmen Evi'nin ev sahipliği yaptığı toplantıya Marmaris'teki ilk ve ortaokullar ile liselerin öğrenci başkanlarının yanısıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan da katıldı.  İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı Buğra Taştan, Meclis'in koordinatörleri Halit Narin ve İhsan Mermerci mesleki ve teknik liselerinin müdürleri Hatun Cihan ile Murat Arslan'ın yönettiği toplantıda konuşan Züleyha Aldoğan, “Yüzü gülen, mutlu, sağlıklı gençler yetiştirmek için neler yapılabileceği konusunda öğrenci meclisimizin bize yol gösterecek kararlar alacağına inanıyoruz” dedi.  
Aldoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı uygulamayla öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek amacıyla İlçe Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak ücretsiz kurslar düzenleyeceklerini ifade etti. Aldoğan, “İster sosyal, sportif yada sanatsal aktiviteler olsun, ister yabancı dil yada başka bir konu olsun. Yeter ki siz en az 10 öğrenci bir araya gelin, bizden kurs açmamızı isteyin. Biz de cumartesi ve Pazar günleri okullarımızın kapısını sizlere verece-ğimiz ücretsiz kurslar için açalım. Çünkü ben inanıyorum ki, her çocuk güzel, özel ve yeteneklidir. Yeter ki, yeteneklerini geliştirmeleri için onlara fırsat ve şans tanıyalım” diye konuştu. Toplantı daha sonra söz alan öğrenci başkanlarının okulları ve yaşadıkları yerler hakkındaki, sorun ve isteklerini dile getirmeleriyle sürdü. İlçe Öğrenci Meclisi'nin  daha kaliteli bir eğitim hayatına katkı sağlayabilecek projeler üretmek amacıyla her ay toplanacağı bildirildi. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmesi amacıyla 
ücretsiz kurslar açacaklarını söyledi. Aldoğan, en az 10 öğrencinin biraraya gelerek talep etmesi halinde, sosyal, sportif, sanatsal yada kültürel, hangi konuda olursa olsun Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak ücretsiz kurslar düzenlemeye hazır olduklarını belirtti. Aldoğan, 
“Her çocuk güzel, özel ve yeteneklidir. Yeter ki, yeteneklerini geliştirmeleri için onlara fırsat ve şans 
tanınyalım” dedi. 
(Ender TÜRKKAN)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ