12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Helikopterlerin görev süresi uzatıldı
08 Ekim 2008 Çarşamba 15:07

Helikopterlerin görev süresi uzatıldı

Muğla'da orman yangınlarına havadan müdahale amacıyla Ukrayna'dan kiralanan üç yangın söndürme helikopterinin görev süreleri Ekim ayının sonuna kadar uzatıldı.

Ekim ayında görev süreleri tamamlanan helikopterler, 14 Ekim'den itibaren birer hafta ara ile Muğla'dan ayrılacak. 14 Ekim'de Fethiye, 21 Ekim'de Marmaris ve 28 Ekim'de de Milas'ta konuşlandırılan helikopterlerin görev süresi dolacak.

5 saat havada kalma özelliğine sahip yangın söndürme helikopterleri, 12 personel taşıma kapasitesine sahip. 2,5 tonluk su deposu ile yangın söndürme çalışmalarında büyük bir görev üstlenen helikopterler, ekip ile yaptığı koordineli çalışmalar ile birçok yangının büyümeden söndürülmesinde başrol oynadı.

1 Ekim itibariyle dönmesi Muğla'daki yangın söndürme helikopterlerinin birer hafta ara ile Muğla'dan ayrılacağını belirten Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, “Yoğun bir yangın sezonu geçirdik. Yaz sezonunda orman yangınlarına yer gücüne hava gücü olarak katılan ve destek veren helikop0terlerin normalde Ekim ayının bayında ayrılması gerekiyordu. Fakat yağışların geç başlaması nedeniyle helikopterleri elimizde tutmak zorunda kaldı. Fethiye'de konuşlandırılan helikopter 14 Ekim'de, Marmaris'teki helikopter 21 Ekim'de ve Milas'ta konuşlandırılan helikopter de 28 Ekim'de görev süreleri dolacak. Bu yıl helikopterlerin görev süreleri uzatıldı. Duruma göre Milas'ta kalacak helikopterin görev süresi uzatılabilir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ