11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Helikopterler kışlalarına döndü
01 Kasım 2008 Cumartesi 16:04

Helikopterler kışlalarına döndü

Orman yangınlarıyla mücadelede Orman Genel Müdürlüğü'nün hava gücünü oluşturan helikopterler bu yılki görevlerini tamamlayarak kışlalarına döndü.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nde görevli helikopterlerin pilotlarına plaket verildi. Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, orman yangınlarıyla mücadelede havadan müdahalenin önemini dikkat çekti ve bu konuda gösterdikleri başarılı performans nedeniyle helikopterlerin uçuş ekiplerine teşekkür etti.

Orman yangınlarıyla mücadelede Orman Genel Müdürlüğü'nün hava gücünü oluşturan helikopterler bu yılki görevlerini tamamlayarak kışlalarına döndü. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nde görevli helikopterlerin pilotlarına plaket verildi. Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, orman yangınlarıyla mücadelede havadan müdahalenin önemini dikkat çekti ve bu konuda gösterdikleri başarılı performans nedeniyle helikopterlerin uçuş ekiplerine teşekkür etti.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü emrinde görevli helikopter personeline bu yıl yaptıkları başarılı çalışmalar nedeniyle plaket verildi. Ula Helikopter Üssünde düzenlenen plaket takdim törenine Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Muğla Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Bölge Müdür Yardımcıları Mümtaz Kanat ve Ali Gökçöl, Koruma Şube Müdürü Ümit Döner, helikopterlerin konuşlandıkları İşletme Müdürleri ile helikopterlerin uçuş personeli katıldı.

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, orman yangınlarıyla mücadelenin topyekun bir savaş olduğunu belirterek, “Bu savaşta kara gücümüz kadar hava gücümüz de büyük önem taşıyor. Hatta bazı yangınlarda helikopterlerimizin erken müdahalesiyle olası yangınlar büyümeden önleniyor. Bu yılki yangın sezonunda Bölge Müdürlüğümüz emrinde Milas, Marmaris ve Fethiye'de olmak üzere 3 adet su atan helikopter görev yaptı. Ula'daki Üssümüzde de Genel Müdürlüğümüze ait helikopterimiz yangınlara karşı hazır bulundu. Helikopter ekiplerimiz yangın sezonu boyunca fedakarca mücadele ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Vali Yardımcısı Recep Yüksel ise orman yangınlarına karşı mücadelede Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin deneyimli ve başarılı olduğunu kaydederek, “İlimiz orman yangınları bakımından birinci derece hassas bir bölge. Yaz aylarında her gün orman yangınının endişesini taşıyoruz. Orman teşkilatı yangınlara karşı donanımlı ve deneyimli bir teşkilat. Muğla'da görev yapan bu arkadaşlarımıza gösterdikleri başarılı söndürme çalışmaları için kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından orman yangınlarıyla mücadele için kiralanan helikopterlerin personeline plaketleri verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ