01 Haziran 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Heimtextil Fuarı
10 Ocak 2014 Cuma 12:23

Heimtextil Fuarı

DENİB Başkanı Kocasert: "Fuarda görüştüğümüz uzmanlar 2014 yılında daha iyi bir dünya ekonomisi ve ticaret hacmi öngörüyorlar"- "Dolayısıyla hem ülke ihracatımızın hem de Denizli ihracatının artmaya devam etmesini bekliyoruz

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı (DENİB) Süleyman Kocasert, Heimtextil Fuarı'nda görüştükleri uzmanların 2014 yılında daha iyi bir dünya ekonomisi ve ticaret hacmi öngördüklerini bildirdi.

Kocasert, yaptığı açıklamada, Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük ev tekstili fuarı olarak kabul edilen Heimtextil Fuarı'nda 61 ülkeden 2 bin 718 firmanın stant açtığını belirtti.

Ev tekstili sektörünün dünyadaki en önemli fuarı olarak kabul edilen Heimtextil'in Türkiye için de çok önemli olduğunu vurgulayan Kocasert, "Bu sene fuara Türkiye'den yaklaşık 160 firma katılırken, bu firmalardan 44'ünü Denizli İhracatçılar Birliği'ne üye firmalar oluşturuyor. Denizli'den fuara çok sayıda işadamı ve firma temsilcisi katılım sağlarken, fuarda Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve diğer yetkililer, katılımcıları yalnız bırakmadı, stantları ziyaret etti" dedi.

Fuarın iyi geçmekte olduğunu dile getiren Kocasert, şunları kaydetti:

"Görüştüğümüz uzmanlar 2014 yılında daha iyi bir dünya ekonomisi ve ticaret hacmi öngörüyorlar. Avrupa ekonomisinde çok güçlü olmasa da toparlanmaya yönelik sinyaller kendini gösteriyor, dolayısıyla hem ülke ihracatımızın hem de Denizli ihracatının artmaya devam etmesini bekliyoruz. Artık dünya pazarlarından daha fazla pay almak, yenilikçi ürünlere bağlı. 2023 hedeflerine ulaşmak için farklı ve inovatif ürünler üretmeliyiz. Son zamanlarda ağırlık verdiğimiz yenilikçi ürünleri fuarda beğeniye sunmamız bunun elzem olduğunu gösteriyor."

Kocasert, 70 binin üzerinde ziyaretçinin beklendiği ve 8 Ocak Çarşamba günü başlayan 2014 Heimtextil Fuarı'nın yarın sona ereceğini sözlerine ekledi.

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ