08 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayata uyandı
05 Eylül 2016 Pazartesi 11:39

Hayata uyandı

Yoğun bakımda 11 gün uyutulan babasını karşısında gören minik Miraç, büyük sevinç yaşadı

Yüzde  96'isının ölümle sonuçlandığı belirtilen beyin sapı kanaması rahatsızlığı geçiren 33 yaşındaki işadamı Süleyman Bilgiç, kaldırıldığı özel hastanede, uyutulduğu 11 gün zarfında, ameliyat edilmeden uygulanan tedavi sonrası hayata döndürüldü. Günlerce “Babam nerede?” diye sorduğunda “Uyuyor kızım, uyanınca yanına gideceğiz” yanıtını alan 4 yaşındaki Miraç, babasına kavuşunca, mutluluktan adeta havalara uçtu.

 

ERKEN MÜDAHALE MUCİZEYLE SONUÇLANDI

Süleyman Bilgiç'in doktoru Anestezi Uzmanı Yoğun Bakım Sorumlusu İsa Bayram,

“Süleyman Bilgiç, tansiyonu 28'e çıkınca ailesi tarafından getirildiği hastanemizde beyin kana-ması geçirdiği. Dolayısıyla, erken müdahale ve erken tanı hastamızın hayata döndürülmesinde büyük rol oynadı. Kanama geçirdikten sonra toplam 11 gün uyuttuğumuz hastamıza bu süre zarfında tedavi uyguladık. Vücudunun sol tara-fı felç olmuş, tansiyonu 300'e kadar çıkmış, nabzı 50'ye kadar düşmüş, ölümle burun buruna gelmişti, çok şükür 3 haftalık tedaviye yanıt olumlu yanıt verdi, bilinci yerine geldi, ayağa kalktı. Şu anda, yürümekte ve kollarını, ellerini kullanmakta zorlanıyor, bu sebeple kendisine fizik tedavisi uyguluyoruz” ifadelerini kullandı.

RÜYAMDA AMELİYAT OLDUĞUMU GÖRDÜM

Süleyman Bilgiç, ise uyutulduğu 11 gün boyunca rüyalar gördüğünü kaydederek, “Bunların çoğunda beyin ameliyatı oluyordum. Kafama dikişler atılıyordu. Kendime geldiğimde, anladım ki, ameliyat edilmeden iyileşmişim. Çok şükür iyiyim, doktorlarıma ve hastanede çalışan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Süleyman Bilgiç'in ve doktorlarının 'hayata dönüş' hikayesi hakkında gazetecilere bilgi, verildiği sırada hastane odasında bulunan anne Bilgiç ve minik Miraç'ın mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. (Marmaris GÜNDEM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ