12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayaloğlu, Son Yolculuğuna uğurlandı
04 Mart 2009 Çarşamba 20:44

Hayaloğlu, Son Yolculuğuna uğurlandı

Bakırköy Özel Acıbadem Hastanesi'nde Hayatını Kaybeden Şair Yusuf Hayaloğlu, Sanatçı Dostları ve Yakınları Tarafından Son Yolculuğuna Uğurlandı.

Bakırköy Özel Acıbadem Hastanesi'nde Hayatını Kaybeden Şair Yusuf Hayaloğlu, Sanatçı Dostları ve Yakınları Tarafından Son Yolculuğuna Uğurlandı.Bakırköy Özel Acıbadem Hastanesi'nde hayatını kaybeden Şair Yusuf Hayaloğlu, sanatçı dostları ve yakınları tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Cemevinde düzenlenen cenaze töreninde Hayaloğlu'nun eşi ve kızı, uzun süre gözyaşı döktü. Hayaloğlu'nun tabutu, kendi şiirleri eşliğinde cenaze aracına konuldu.
Yusuf Hayaloğlu için Armutlu Cemevi'nde düzenlenen cenaze törenine; Saadet Partisi (SP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bekaroğlu, sanatçılar Servet Kocakaya, Arif Sağ ve Yavuz Bingöl, DTP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel ile Hayaloğlu'nun eşi, kızı, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya ve yakınları katıldı. Tören boyunca sürekli göz yaşı döken Hayaloğlu ailesi, taziyeleri kabul etti.


Törende konuşan Mehmet Bekaroğlu, "Bu ülkenin vicdanıydı. Dosları ve yakınlarını başsağlığı diliyorum." dedi.

Sanatçı Servet Kocakaya ise, "Kalbiyle, yüreğiyle 25 yıldır şiir yazdı bu ülkede. Gençlerin kalbini ve yüreğini şiirlerle doldurdu. Yakın dosları ve ailesine başsağlığı diliyorum." şeklinde konuştu.

Sabahat Tuncel de, "Öncelikle tüm sanat camiasının başı sağolsun. Ne yazık ki sanatçılarımızı kaybettiğimizde hatırlıyoruz. Siyaset ve sanat açısından baktığımızda Hayaloğlu çok üretken birisiydi. Küçüklükten beri Ahmet Kaya'nın şarkılarını dinliyorum ve Hayaloğlu'nun şiirlerini okuyorum." dedi.

Arif Sağ da, "Bir çınar devrildi. Ustalar tek tek gidiyor. Herkesin başı sağolsun." şeklinde duygularını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Hayaloğlu'nun cenazesi, cenaze aracına konuldu. Bu sırada Hayaloğlu'nun şiirleri okundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ