26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hamastan Erdoğana mektup
01 Şubat 2009 Pazar 19:05

Hamas'tan Erdoğan'a mektup

Hamas'tan Erdoğan'a bir teşekkür mektubu geldi. Mektupta Erdoğan'dan övgüyle söz edildi. Bir ayrıntı gözlerden kaçmadı.

Hamas, son dönemde yaptığı açıklamalar ve Filistin'e yapılan yardımlardan ve son olarak da Davos'taki çıkışından dolayı Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a açık bir mektupla teşekkür etti. Mektubun "kardeşiniz" ibaresiyle bittiği dikkatlerden kaçmadı.

GURUR DUYUYORUZ

Filistin haber ajansı Maan'da Filistin Hükümeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Dr Ahmet Yusuf imzasıyla yayınlanan mesajda "Biz ölüm ateşi ve yıkım altından çıkan daha güçlü bir millet olarak Türkiye'yi dostları arasında görmekten büyük bir şeref duyuyoruz. Özellikle şahsınızın gerçekçi ve adaletli duruşunuzdan gurur duyuyoruz." deniliyor.

SORUMLU LİDER

Türkiye'nin işgalci İsrail ile stratejik ilişkilerine saygı duyulduğu belirtilen mektupta buna rağmen Türkiye'nin uluslararası kamuoyunda sesini en fazla yükselten ülke olduğu da vurgulanıyor. Ahmet Davutoğlu'nun çözüm için Şam, Kahire ve bazı Avrupa kentleri arasında mekik dokumasından da büyük bir memnuniyet duyulduğu belirtilirken, Davos'ta Erdoğan'ın salonu terk etmesinin de sorumlu bir liderliğin göstergesi olduğuna işaret ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ