03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HALK MÜZİĞİNE POP STAR DAMGASI
31 Mayıs 2016 Salı 15:19

HALK MÜZİĞİNE POP STAR DAMGASI

Aşık Mahzuni Şerif’in torunu Yiğit Mahzuni, İstanbul’da verdiği konserde pop starları aratmadı. Torun Mahzuni verdiği konserle, geleneksel halk müziğinden örnekler verirken gerek konserdeki sahne şovu ve gerekse dinleyicilerin coşkusuyla bir pop star kons

Aşık Mahzuni Şerif’in torunu Yiğit Mahzuni, İstanbul’da verdiği konserde pop starları aratmadı. Torun Mahzuni verdiği konserle, geleneksel halk müziğinden örnekler verirken gerek konserdeki sahne şovu ve gerekse dinleyicilerin coşkusuyla bir pop star konseri havası estirdi.

Çıkardığı albümü “Seni Düşündüm”ü Aşık Mahzuni Şerif’e armağan eden torun Yiğit Mahzuni, verdiği konserde adeta pop starlar gibi karşılandı. Yoğun katılımın olduğu İstanbul Jolly Joker konserinde halk müziği ezgilerini ve yeni türkülerini seslendiren genç sanatçı dinleyicileri coşturdu. Daha önceki açıklamalarında “bu değerli geleneğimizi geleceğe taşımak için çok gayretli olmam gerektiğini ve paha biçilmez kültürümüzün yansıması olan halk müziği referansımızı dünyaya daha iyi anlatmamıza ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

GENÇ HAYRANLAR

Müzik dünyasındaki yenilikleri ve çağdaş müziğe dair ne varsa tüm doğru şeyleri yapmaya çalışıyorum” diyen Yiğit Mahzuni’nin konserinde bir çok genç hayranının katılması, halk müziğinin günümüz müzik endüstrisindeki sunumlarının pop müziği yöntemlerine ayak uydurması olarak yorumlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ