10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkı Bulut demez olaydı
02 Ekim 2008 Perşembe 09:49

Hakkı Bulut demez olaydı

Hakkı Bulut çok önceleri hem şarkı söylemiş hem de öğretmenlik yapmış. İşte o döneme ait bir anısı var ki sormayın.

Yılların sanatçısı Hakkı Bulut, Adana Öğretmen Okulu'nu bitirdikten sonra bir dönem Anadolu'nun çeşitli köşelerinde öğretmenlik yapmıştı.

atv'de İbrahim Tatlıses'in 'İbo Show' programına konuk olan Hakkı Bulut, Osmaniye'nin Kumarlı köyünde öğretmenlik yaptığı sırada başından geçen ilginç olayı şöyle anlattı:

"Öğretmenlik yapıyorum. 'Ben Buyum' isimli plağım vardı. Şimdi her tarafta 'Ben Buyum' çalıyor. O zaman hakkımda öldüğüme dair şaiya çıktı. Benim akrabalarım bile arıyorlar annemi babamı, 'Ne oldu bu çocuğa?' diyorlar. Onlar bile inanmışlar. Şimdi minibüse bindim. Tabii psikolojik olarak şöhret olmuş bir sanatçının, o zaman halk, altında Mercedes'leri var, ceplerinde milyarları var, daireleri var diye biliyor.

'Hakkı Bulut benim' dedi neye uğradığını şaşırdı

Oysa ben, minibüsün içerisinde yer yok Ceyhan'a gidiyorum. Ayakta duruyorum, demirden tutmuşum. Çıkardı adam plağı soktu, döndü plak. Bitti, bir daha... Bendeki sevinci düşünün. 'Yazık yaa bu çocuk ölmüş' dedi. Başka yolcu da 'Ne biçim ses, ne biçim beste' diye övünce ben düşünemedim herkesin beynindeki Hakkı Bulut nasıl biri...

'At lan şunun valizini aşağı'

'Yaaa kardeşim Hakkı Bulut ölmedi, kendisi şu anda Kumarlı'da öğretmenlik yapıyor' dedim. Şoför döndü bana sert sert, 'Sen nereden biliyorsun lan' dedi. 'Yaa abi Hakkı Bulut benim' dedim. Demez olaydım, sanki minibüsün içerisinde soğuk bir kar yağdı. Hiçbir şey demedi, bir frene bastı, sağa çekti arabayı. Döndü muavine, 'At lan şunun valizini aşağı' dedi.

'Onlara Hakkı Bulut diye şarkı okursun. Allahsız kitapsız'

O da valizi arka kapıdan indirirken bir tekme koydu, valiz darmadağınık. Döndü bana 'İn lan Allahsız aşağıya' dedi. 'Abi benim' dedim. 'İn oğlum' dedi, tokat kalktı. Ben tabii inmez miyim, indim. 2,5 lira yol parası, attı bana aynen şöyle: Lan oğlum git, amale bak pamuk topluyor. Onlara Hakkı Bulut diye şarkı okursun. Allahsız kitapsız."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ