03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hainler karakolu ağır silahla vurdu!
04 Ekim 2008 Cumartesi 13:59

Hainler karakolu ağır silahla vurdu!

15 askerimizin şehit 2 askerin de kayıp olduğu Aktütün baskının ayrıntılarını yayınlayan TSK, PKK'nın karakolumuza ağır silahlarla saldırdığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı web sitesinden dün gerçekleştirilen hain saldırının ayrıntılarını yayınlandı. 

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanlığı'ndan yapıpılan açıklamada, 15 askerimizin şehit edilidiği, 2 askerimizin de kayıp olduğu Aktütün karakolu baskınında, bölücü örgüt PKK'nın ağır silahlar kullandığı bilgisi verildi.

Açıklamada saldırıdan önce, "Bölge gelişmelere bağlı olarak bir jandarma özel harekat bölüğü ve bir komando bölüğü ile de takviye edilmiştir. Çatışmanın başlamasından önce görüntü alınan bölgeler, topçu ve havanlarla ateş altına alınmış ve iki kol taarruz helikopterleri de bölgede görev almıştır." denildi. 
  
TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

"Hakkari ili Şemdinli ilçesi bölgesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'nün batıdan emniyetini sağlayan Bayraktepe'deki unsurlarına karşı dün öğleden sonraki saatlerde bölücü terör örgütü tarafından Irak'ın kuzeyinde bulunan ağır silahlarının da desteği ile saldırı girişiminde bulunulmuştur.

Saldırıdan önce, bir jandarma özel harekat timi ile takviye edilen emniyet unsurlarının bulunduğu Bayraktepe Bölgesi'nde bir bölüğe yakın kuvvet bulunmaktaydı. Ayrıca, bölge gelişmelere bağlı olarak bir jandarma özel harekat bölüğü ve bir komando bölüğü ile de takviye edilmiştir. Çatışmanın başlamasından önce görüntü alınan bölgeler, topçu ve havanlarla ateş altına alınmış ve iki kol taarruz helikopterleri de bölgede görev almıştır.

Ayrıca, Aktütün Karakolu'na on kilometre mesafede Irak'ın kuzeyinde bir terörist grup tespit edilmiş ve bu terörist grup önce Hava Kuvvetleri, daha sonra topçu tarafından ateş altına alınmıştır.

Çatışmalar, akşam karanlığına kadar devam etmiştir. Çatışmalar esnasında bir astsubay, altı uzman erbaş, sekiz erbaş ve er olmak üzere 15 güvenlik görevlisi şehit olmuştur. Zayiatın büyük kısmı, Irak'ın kuzeyinden yapılan ağır silah atışları nedeniyle meydana gelmiştir. Çatışmada yaralanan personel, tedavi edilmek üzere uçakla Ankara'ya getirilmektedir. İki uzman erbaş ile henüz temas kurulamamış olup bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir.

Çatışmalar süresince, 23 terörist etkisiz hale getirilmiş olup Hava Kuvvetleri ve topçu ateşleri sonucunda etkisiz hale getirilen terörist miktarı henüz tespit edilememiştir.

Şehit olan personelimize Allah'tan rahmet, silah arkadaşlarına ve onların değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bölücü terör örgütü ile mücadeleye, yurt içinde ve yurt dışında artan bir kararlılıkla devam edilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

YORUMLAR
aglarsa ana aglar gerisi yalan aglar....
halil erguven
tum SEHID ALILELERININ BASI SAG OLSUN.simdi internet ve tv den izliyorum....ilk haberler lucescunun besiktasa gelip gelmeyecegi..ikinci haber milan baros.ucuncu haber 15 SEHIDIMIZ.yazik milletimiz uyansin artik.bakimiyorumda malum sivil toplum kuruluslarindan su ana kadar her habgi kinama yok....
04 Ekim 2008 Cumartesi 14:44
80.167.165.87
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ