04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HABERCİLİĞİ GAZETECİLERE BIRAKIN
14 Mayıs 2019 Salı 10:49

HABERCİLİĞİ GAZETECİLERE BIRAKIN

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak, kamu kurum ve kuruluşlarına çağrıda bulundu.

Basın mensuplarıyla kamu kurum ve kuruluşlarının arasında ciddi bir iletişim kopukluğu olduğunu ifade eden gazeteci Temel Irmak, bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirdi. Irmak, “Başta belediyemiz olmak üzere, kurumlarımızın değerli temsilcileri. Marmaris basını ve mensubu olduğum Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına, kurumlarınız ile basın arasındaki iletişim kopukluğu, bilgi alışverişinde duraksama gibi konulardaki rahatsızlığımızı aktarmak durumundayız” dedi.

“Asli görevinize odaklanın haberciliği bize bırakın!”

Kurumların faaliyetleri hakkında basın mensuplarına bilgi vermeden kendi sosyal medya hesaplarında ‘haber’ şeklinde paylaşılmasına tepki gösteren Temel Irmak, “Bu bağlamda kurumların kendi asli işlerine dönmelerini, haberi ve haberciliği basın mensuplarına bırakmalarını tavsiye ediyoruz. Görevi sadece kamuoyunu aydınlatmak, en doğru en güvenilir bilgiyi zamanında ulaştırmak üzere 7/24 çalışan basın emekçilerini yok saymak, kendi oluşturduğu birimler vasıtası ile ‘HABER’ üretmeye çalışmak ve ‘HABERCİLİK’ yapmak bilindiği üzere kurumların asli görevleri arasında bulunmamaktadır”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ