11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gümüşhane MHPnin
02 Nisan 2009 Perşembe 19:16

Gümüşhane MHP'nin

Gümüşhane AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından MHP adayı Mustafa Canlı'nın 31 oy farkla seçimi kazanmasının ardından yapılan itiraz üzerine İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından ve parti gözlemcileri nezaretinde yapılan açık sayım sonucunda Gümüşh

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığının Seçim Sonuçlarına Yaptığı İtirazı Değerlendiren Merkez İlçe Seçim Kurulu, 26 Saat Sonra Gece Geç Saatlerde Resmi Sonuçları Açıkladı.AK Parti merkez ilçe başkanlığının seçim sonuçlarına yaptığı itirazı değerlendiren Merkez İlçe Seçim Kurulu, 26 saat sonra gece geç saatlerde resmi sonuçları açıkladı.
Gümüşhane AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından MHP adayı Mustafa Canlı'nın 31 oy farkla seçimi kazanmasının ardından yapılan itiraz üzerine İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından ve parti gözlemcileri nezaretinde yapılan açık sayım sonucunda Gümüşhane Belediye Başkanlığı'nı 5803 oy ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adayı Mustafa Canlı kazandı.


Merkez İlçe Seçim Kurulu yetkilileri, sayımın tamamlanmasının ardından yaptıkları açıklamada parti gözlemciler nezaretinde yapılan açık sayım ve tasnif sonucu 5 bin 803 oy ile MHP adayı Mustafa Canlı'nın belediye başkanlığını kazandığını kamuoyuna açıkladı.


Seçim kurulunun kararını açıklamasının ardından adalet sarayının önünde bir açıklama yapan Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, "Seçimin hemşehrilerimize, halkımıza hayırlı olmasını temenni ederim" diyerek, "Sorumluluğumuz daha da arttı. Bundan sonra bu toplumun bize vermiş olduğu güvene layık olmak için daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz, toplumla daha çok bütünleşmemiz gerekiyor. Bunun sorumluluğunun bilinci içerisindeyiz. Halkımıza ve ilimize hayırlı olsun.' şeklinde konuştu.

Akşam saatlerinden itibaren adalet sarayının önünde toplanan MHP'liler kararın duyulmasının ardından Kemençe eşliğinde davul zurna ile halay çekerek kararı kutladılar.

29 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde MHP 5 bin 804, AK Parti 5 bin 773 oy almıştı. AK Parti'nin itirazı sonrasu iki gündür devam eden sayımların ardından AK Parti'nin oyu 5 bin 768 oya düşerken, MHP'nin oyu ise 5 bin 803 oya çıktı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ