11 Aralık 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GÜLER YÜZLÜ HİZMET
22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:36

GÜLER YÜZLÜ HİZMET

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve ekibi, 100 günlük icraatleri değerlendirildiğinde, kamuoyunun nezdinde 'geçer' not aldı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve ekibi,  100 günlük icraatleri  değerlendirildiğinde, kamuoyunun nezdinde 'geçer' not aldı. Göreve gelir gelmez Belediye'deki kapıların açtırılması, meclis toplantılarının, ihalelerin canlı yayınlanması, Halk Plajı'nda 244 şemsiyenin ücretsiz kullanıma sunulması, Beldibi'nin böbrek taşı düşürten yıllardır onarılmayan yollarının yenilemeye başlanması,seçimden sonra da mahalle mahalle gezen  Başkan'ın halkın arasında olması, onları dinlemesi, geçmişten şikayetçi olunmadan, geleceğe bakarak güler yüzle hizmet verilmesi  ve daha fazlası, Mehmet Oktay yönetimine kısa sürede vatandaşın takdirini, dolayısıyla da  'başarılı' sıfatını kazandırdı.

120.jpg

GÜNDEM, 5 Nisan 2019'da Marmaris Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mehmet Oktay ve ekibinin  aradan geçen 108 günlük görev süresini mercek altına aldı. Genel Yayın Yönetmenimiz Temel Irmak, Belediyenin  uygulamalarının yanısıra gözlemler, izlenimler, sosyal medyadaki yorumlar ve haberler ışığında, çok rahatlıkla Mehmet Oktay yönetiminin kamuoyundan geçer not aldığını, başarılı bir grafik yakaladıklarını söylenebileceği tespitinde bulundu.Temel Irmak, Mehmet Oktay'lı Marmaris Belediyesi'ne kamuoyundan geçer not aldıran, başarılı kıldıran uygulamaları şu başlıklar altında sıraladı:

KAPILAR AÇILDI

Mehmet Oktay'ın ilk icraatı, belediye binası girişindeki dedektörleri kaldırmak, makam odasının bulunduğu kattaki, sekreterlik, özel kalem de dahil kapıları tamamen açtırmak oldu. Oktay, "Halk ile aramızda kimse olmayacak" dedi. Basına da yansıyan bu uygulama,  gerek sosyal medyada, gerekse sokakta  çok olumlu karşılandı.

121.jpg

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Makamındaki görüşmelerini kapalı kapılar ardında yapmayan Mehmet Oktay yönetimi, meclis toplantılarını ve ihaleleri de halkın gözü önünde yaptı. Armutalan Kültür Merkezi'nde halkın da katılımıyla gerçekleşen ilk iki meclis toplantısı ve takip eden diğerleri ile  Belediyenin açtığı ihaleler sosyal medya üzerinden canlı yayınlandı. Vatandaş, Marmaris'te ilk kez, Belediye Meclisi'nde  ve ihalelerde neler yaşandığını, neler söylendiğini birebir görme, duyma imkanı buldu. 

HALK PLAJINA ÜCRETSİZ 244 ŞEMSİYE

Oktay'lı, Marmaris Belediyesi Halk Plajı kullanıcılarının yıllardı sık sık dile getirdiği gölgelik talebini de  kulak arkası etmedi, dikkate aldı.  Seçimin arkasından daha 20 gün geçmişti ki, Uzunyalı bölgesi arasında kalan Atatürk Caddesi boyunca uzanan halk plajına belirli aralıklarla hasır şemsiyeler yerleştirilmeye başlandı. Bir kaç gün içinde 244 şemsiye ücretsiz olarak vatandaşların ve tatilcilerin hizmetine sunuldu. Üstelik şemsiyeler, belediyenin kendi bünyesinde, Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nce imal edildi.

BELDİBİ YOLLARI ARTIK BÖBREK TAŞI DÜŞÜRMEYECEK

Sosyal medyada Marmaris'e ilişkin en çok şikayet edilen konulardan beri yıllardır Beldibi'nin onarılmayı bekleyen yollarıydı.  Öyle ki, bir sosyal medya kullanıcısının "Böbrek taşı düşürmek isteyenler aracıyla Beldibi yollarını gezsin" yorumu dillere pelesenk olmuştu. Halkın şikayet ve isteklerini yakından takip etmeyi de görev edinen Mehmet Oktay  yönetimi, yıllarca ötelenen bu soruna da el attı. Beldibi'nin yolları yeniden yapılmaya başlandı.  Oktay ve ekibi, belki de şimdiye dek en çok takdiri bu icraatiyle topladı.

ARAMIZDAKİ BAŞKAN: MEHMET OKTAY

Mehmet Oktay, 31 Mart öncesi olduğu gibi sonrasında da hep halkın arasındaydı. Tebrik ziyaretlerinden bulduğu her fırsatta sokağa çıkan Oktay, ziyaret trafiğinin normale dönmesinin ardından ise mahalle mahalle gezmeye, vatandaşlarla görüşmeye, koltuğundan çok halkın arasında görünmeye başladı. Mütevazi davranışları, giyimi ve güler yüzüyle dolaştığı yerlerde binlerce vatandaşla selamlaştı, tokalaştı, onların görüş, öneri ve şikayetlerini dinledi.  Zaman zaman ailesinin fertleriyle sıradan bir vatandaş edasıyla dolaştığı da gözlenen konuşmaktan çok, çözüm adına dinlemeyi tercih eden Mehmet Oktay'ın bundan böyle de halkın arasında olmayı sürdüreceği belirtiliyor.

ŞİKAYET YOK İŞ VAR

Mehmet Oktay'a takdir ve 'geçer' not kazandıran bir başka özelliği ise şikayet etmeden 'iş' yapması..  Oktay, ne vatandaşların arasında ne de basın mensupları karşısında kendilerinden önceki yönetimden şikayet etmedi, "Beldibi yolları biz göreve gelmeden çok önce bozulmuştu, yapmadılar", "Bazı amirler, çalışanlar, seçim sürecinde işi gücü bıraktı, siyaset yaptı, bazı işler bundan aksadı" demedi.  Belediye başkanı Oktay ve ekibi, vatandaşların tüm şikayet, istek ve aksaklıkların sorumluluğunu üstlendi.  Marmaris'e, ilçe yaşayanlarına ve misafirlerine karşı sorumluluk bilinciyle görevlerini layıkıyla yerine getirmek için uğraş verdi.

123-003.jpg

GÜLER YÜZLÜ BAŞKAN GÜLERYÜZLÜ HİZMET

Seçimleri, siyaseti, Belediye'yi, Başkan'ı bir kenara bırakın, Mehmet Oktay, çevresinde çok sevilen bir insan. O'nu yakından tanıyıp da 'kötü' bir söz söyleyecek kimseyi neredeyse bulamazsınız.  O'nun için  en çok kullanılan sıfatlar 'dürüst', 'mütevazi', 'güler yüzlü', 'cana yakın', 'samimi'..  İşte çevresinde böyle tanınan genç bir Başkan Mehmet Oktay.. Belediye Başkanı Mehmet Oktay da 108 gün içerisinde 'Mehmet Oktay'dan hiç farklı değildi. Hep güler yüzlüydü. O'nun güler yüzü, göreve başladığı ilk günden itibaren tüm belediye personelini de sirayet etti.  Dolayısıyla Marmaris Belediyesi'nin son 108 gününü  'Güler yüzlü Başkan güler yüzlü hizmet'  sözleriyle özetleyebiliriz.

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ