12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güleni kuşkulandıran o kaza!
01 Nisan 2009 Çarşamba 18:48

Gülen'i kuşkulandıran o kaza!

Helikopter kazası Gülen'i derinden sarstı! Gülen kazayla ilgili kuşkularını dile getirdi ve araştırılmasını istedi.

Helikopter kazası Gülen'i derinden sarstı! Gülen kazayla ilgili kuşkularını dile getirdi ve araştırılmasını istedi.
Fethullah Gülen, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçirdiği helikopter kazası akabinde vefatına çok üzüldüğünü söyledi

Fethullah Gülen, 'www.herkul.org' sitesinde yayınlanan bu haftaki sohbetinde, Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatına da değiniyor. Büyük üzüntü içerisinde olduğunu anlatan Gülen Yazıcıoğlunu şu cümlelerle anlattı:

"Ben ona biraz fazla üzüldüm. Bu biraz tanımadan kaynaklanıyor. Siyasi mülahaza veya yakınlıkla alakası yok bu meselenin. Kim Rabbime, Efendimiz'e (sas), İslam'a ve Kur'an'a yakın görünüyorsa ona yakın durmak Hakk'ın hatırına çok önemli bir vazifedir. Dostu yakin idi. (Allah dostu) Karakterli, yiğit, örnek bir Anadolu insanıydı. Hizmete taraftardı."

AİLESİNE SAHİP ÇIKILMALI

Fethullah Gülen, Yazıcıoğlu'nun ailesine her yönden sahip çıkılması gerektiğini aktarıyor: "Annesinin gidip eli öpülmeli, 'ben sizin bir evladınızım' denmelidir. Eşine 'siz bizim bacımızsınız' denmeli, evlatlarına evlatlarımız gibi sahip çıkılmalıdır." Gülen, Yazıcıoğlu'nun arama kurtarma çalışmalarında vazifeli olan asker ve sivil güçlerin vazifesini yerine getirdiğinden hiç kuşku duymadığına değiniyor: "Bundan sonra yapılacak şeylerde temkinli olunmalı. Musibette vurunmanın, dövünmenin kazandıracağı bir şey yok. Takdire rıza gösterilmeli."

BU TİP KAZALAR ARAŞTIRILMALI

Merhum Yazıcıoğlu'nun dünya hayatını kaybetse de Ahiret hayatına daha olumlu bakılması gerektiğini hatırlatan Gülen, "Bir perşembe akşamı vefat edersiniz, cuma günü size ulaşırlar. Bir hadisi şerife göre böyle ölen ve imanı olan kimseye sorgu sual olmaz. Garip olarak gitmiştir.

"TAKDİRE RIZA GÖSTERİLMELİ"

Yazıcıoğlu'nun arama kurtarma çalışmalarında vazifeli olan asker ve sivil güçlerin vazifesini yerine getirdiğinden hiç kuşku duymadığına değinen Gülen, "Ben herkesin elinden geleni yaptığı kanaatindeyim. O muradı ilahinin arkasında çok sebepler vardır. Aklımız tahminen bazılarına erse de bazıların ermez. Allah bazen bir şeyle bin şeyi ortaya kor. Falanı filanı suçlamaya gerek yoktur. Bundan sonra yapılacak şeylerde temkinli olunmalı. Musibette vurunmanın dövünmenin kazandıracağı birşey yok. Takdire rıza gösterilmeli." dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ