20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gülden Odtü ve Çözüm Süreci Açıklaması
06 Eylül 2013 Cuma 12:41

Gül'den Odtü ve Çözüm Süreci Açıklaması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ODTÜ'de başörtülü öğrencilere yapılan sözlü saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.
Yalova'da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte Cumhurbaşkanı Gül'ün konuşmasından önemli satır başları;
 
ODTÜ'DE BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİYE YAPILAN SALDIRI
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ODTÜ'de başörtülü öğrencilere yapılan sözlü saldırıya ilişkin, ''Eğitim, herkesin temel hakkıdır. Temel hak olan bir eğitimi engellemeye de kimsenin gücü yetmez, dolayısıyla bu tartışmalar çok geride kalmıştır. Onun için Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden birisidir ODTÜ. Bu tip davranışlar hem yakışmaz hem de kimsenin gücü yetmez. Bu şekilde herhangi bir öğrenciye fikrinden, düşüncesinden dolayı baskı yapmayalım. Geçmişte kalan meseleler'' dedi.
 
ÇÖZÜM SÜRECİ
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çözüm sürecine yönelik son açıklamalara ilişkin, "Başkalarının konuşmalarını referans alarak bir şey söylemek istemem. Bütün bu konular Türkiye'nin aslında problemlerinden kurtulması konularıdır. Türkiye'nin demokratik standartlarının, hukuk standartlarının evrensel anlamda yükseltilmesi meselesidir ve bunlar o dedi, bu dedi diye değil kendi irademizle, kendi arzumuzla Türkiye'ye ne yakışıyorsa onu yapma sürecidir bütün bunlar" dedi.
 
"G-20 ZİRVESİ UMARIM ÇARE OLUR"
 
Bir an önce Suriye'nin düzlüğe çıkmasını iç savaşın bitmesini arzu ediyoruz. Bunun yolu diplomatik yolları kullanmaktan geçer. Herkesin gözü önünde milyonlarca insan öldüyse, savaşlarda kullanılması yasak olan kimyasal silahlar kullanıldıysa BM'nin tıkandığını görmek insanı üzer.
 
Katliamlar cevapsız kalırsa bunlar giderek yaygınlaşır. G-20 ile tıkanmış kanallar umarım açılır ve bu iç savaşa 'dur' denilir. Siyasi strateji olmadan müdahaleler ne kadar netice verir bunlar uzmanlar tarafından bilinen husustur. G-20 gerçekten fırsat. 5 önemli ülke de oradayken bu noktada umarım bir anlayış çıkar.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ