28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gül ve Erdoğana eşsiz davetiye
29 Ağustos 2008 Cuma 19:21

Gül ve Erdoğan'a eşsiz davetiye

Zafer Bayramı nedeniyle yarın akşam verilecek resepsiyona Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan eşsiz davet edildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 86. yıldönümü nedeniyle bugün Ankara'da bir dizi tören gerçekleştirilecek. Ankara'daki kutlama törenleri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki heyetin Anıtkabir'i ziyareti ile başlayacak. Anıtkabir'deki törenin ardından 09.45'te Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Karargâhı'nda tebrikleri kabul edecek.

Atatürk Kültür Merkezi Tören Alanı'ndaki resmi geçit töreni saat 11.00'de başlayacak. Başbuğ'un başkanlığında Türk Silahlı Kuvvetleri komuta heyeti, Devlet Mezarlığı'nı de ziyaret edecek.

TÜRBAN HASSİYETİ

Zafer Bayramı nedeniyle, Başbuğ'un evsahipliğinde Gazi Orduevi'nde gerçekleştirilecek resepsiyona Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yüksek yargı başkanları, emekli komutanlar, üst düzey bürokratlar ve bazı sanatçılar katılacak. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da davet edilmeyen DTP'liler ise resepsiyona katılamayacak.

Türban hassasiyeti çerçevesinde eşi türbanlı davetlilere yine eşsiz davetiye gönderilirken, komuta kademesinin devir-teslim törenlerine de "eşsiz" katılan Gül ve Erdoğan resepsiyonda aynı uygulamayı sürdürecek. Resepsiyona bu yıl, daha önce davet iletilen astsubay derneklerinin temsilcileri de katılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ