31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güçlüden yana değil haklıdan yanayız
04 Mart 2009 Çarşamba 10:03

Güçlüden yana değil haklıdan yanayız

Demokratik Sol Parti Belediye Başkan Adayı Kenan Değertaş ve ekibi, resmi kurum ve sivil toplum örgütlerini ziyarete devam ediyor.

Haftalık programlarına Orman İşletme Müdürlüğü ziyareti ile başlayan Kenan Değertaş, Vergi Dairesi ve Mal müdürlüğü ziyaretlerinden sonra, kendisinin de üyesi olduğu Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinde, dernek başkanı Baki Kol ve üyelerle buluştu.
Dernek başkanı Baki Kol, “ Derneğimize hoş geldiniz, size ve ekibinize başarılar diliyorum” dedi.
"Kurulduğu günden beri üyesi olduğum, bu dernekte kendimi misafir gibi hissetmiyorum" diyen Değertaş, "Sadece Pir Sultan Abdal Derneğine değil, aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı ve Tüketici Hakları Derneğine de üyeyim. Ben sivil toplum örgütlerinin, demokratik yönetimlerin ayrılmaz bir parçası olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar bu sosyal sorumluluk hissiyle, sivil toplum örgütlerine verdiğim destekleri beni tanıyanlar son derece iyi bilirler. Bir insanı tanımak için, o kişinin geçmişteki ayak izlerine bakmak gerekir. Ben ürettiğim değerleri, gerek iş hayatımda gerek meclis üyeliği görevimde ortaya koydum diye düşünüyorum. Bugüne kadar, güçlüden yana değil haklıdan yana olan tavrım hiç değişmemiştir” dedi.
Kenan Değertaş, “Biz bu yola, Marmaris'i en iyi bizim yöneteceğimize inanarak çıktık. Bir tarafta rejim ile problemi olan AKP, diğer tarafta 5 yıldır Marmaris'i kutuplara bölen, tek adam yönetim zihniyetiyle korku imparatorluğu yaratan mevcut yerel yönetim. Biz Marmaris halkını ikisine de mahkum etmemek için yola çıktık. Başbakan Recep Tayip Erdoğan, kriz Türkiye'yi teğet geçecek dedi olmadı, ama AKP Marmaris'i teğet geçecek. Buna izin vermeyeceğiz. Sosyal demokratların tek doğru adresi Demokratik Sol Partidir. Bunun en bariz kanıtı da mevcut yerel yönetimin 5 yıldır gösterdiği başarısız yönetimdir. Şimdi oylar bölünmesin, yoksa AKP gelir diye halkı korkutarak pirim yapmaya çalışıyorlar. Çünkü ellerinde başka kozları yok. Kusura bakmasınlar Marmaris halkı, sağduyusunu kaybetmedi. Yönetimleri boyunca Marmaris'i çözüme götürecek gücü, dinamiklerini bölüp küstürenler, şimdi seçim meydanlarında bölmekten bahsediyorlar. Biz bölen değil, ortak gücü, ortak aklı bir araya getireniz. Tüm dernek üyelerinize sesleniyorum sosyal demokrat oyları bölmeyin gelin Demokratik Sol Partide birleşelim. Marmaris'in bir 5 yıl daha kötü yönetime tahammülü yoktur” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ