19 Şubat 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Golf aracıyla mezarlık turu
01 Eylül 2013 Pazar 11:23

Golf aracıyla mezarlık turu

Uşak Belediyesi engelli ve yaşlıların mezarlık ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla golf araçlı ulaşım hizmeti başlattı- Evlerinden servis araçlarıyla alınıp, mezarlığa getirilen ve golf araçlarına bindirilen ziyaretçiler, görevlilerin yardımıyla mezarlı

SONER KILINÇ - Uşak Belediyesi, engelli ve yaşlıların mezarlık ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla golf araçlı ulaşım hizmeti başlattı.

Uşak Belediyesine müracaat eden yaşlı ve engelliler, evlerinden servis araçlarıyla alınıp, mezarlığa getiriliyor. Burada golf araçlarına bindirilen ziyaretçiler, görevlilerin yardımıyla yakınlarının mezarları başında dua etme imkanı buluyor. Ardından servisle evlerine gönderiliyor.

Uşak Belediye Mezarlıklar Müdürü Ufuk Turpcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engelli ve yaşlıların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdikleri uygulamanın ilgi gördüğünü söyledi.

Kent merkezindeki Şeker Evleri Mezarlığı'nın yaklaşık 100 bin metrekare alana kurulu olduğunu, o nedenle özellikle yaşlıların ziyaretlerde zorlandığını ifade eden Turpcan, vatandaşlardan gelen talep üzerine bazı düzenlemeler yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda belediye meclisinin kararıyla bir golf aracı satın aldıklarını ve ziyaret için mezarlığa gelenlerin hizmetine sunduklarını anlatan Turpcan, şunları kaydetti:

"Bu düzenlemeyle engelli ve yaşlıların ziyaretini kolaylaştırmış olduk. Ramazan Bayramı öncesi başlattığımız hizmete yoğun ilgi var. Her gün 10-15 kişi yakınlarının mezarlarına ulaşmak için golf aracını kullanıyor. Biz herkesin yakınlarınının mezarlarını ziyaret etme hakkı olduğuna inanıyoruz. Talep olması halinde ikinci bir golf aracı satın alabiliriz."

Mezarlık ziyaretini golf aracıyla gerçekleştiren 54 yaşındaki engelli Dinçer Uygun ise tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdürdüğü için uzun yıllar mezarlığa gidemediğini belirterek, "Belediyenin uygulamasından memnunum. Yıllar sonra yakınlarımın kabrini ziyaret edebiliyorum. Sağolsunlar" diye konuştu.

Muhabir: Soner Kılınç
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz.
RÖPORTAJ