07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gökçek Baykalı İmralıyla vurdu
15 Ekim 2008 Çarşamba 19:29

Gökçek Baykal'ı İmralı'yla vurdu

Baykal'ın adayı Karayalçın oldu. Gökçek müstakbel rakibine karşı ilk hamlesini yaptı. Bakın CHP liderini neyle suçladı?

Gökçek Karayalçın'ı Ankara'ya aday gösteren Baykal'ı kendi sözleriyle vurdu. Gökçek, Baykal'ın "Karayalçın'ın partisinin adaylık listeleri İmralı'dan yapılıyor" sözlerini gündeme getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, iki liderin biraraya gelmeleriyle ilgili olarak bazın mensuplarının sorularını cevapladı. Bugüne kadar ne dediyse bir bir gerçekleştiğini söyleyen Gökçek, şöyle konuştu:

"Bir yanda önümüzdeki seçimlerde alacağı mağlubiyetle liderliğini kaybetme korkusu içinde olan Sayın Baykal, öteki yanda Ankara'ya aday olma pahasına partisini kapatma dahil her şeyi yapacak olan Karayalçın. Hani Baykal partisinin kiralık olmadığını söylüyordu. Hani partisinin lizinge kapalı olduğunu söylüyordu.

Şimdi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını CHP lizingle Karayalçın'a mı kiralıyor? Sayın Baykal'ın seçim telaşı dün söyledikleri lafları rahatlıkla yutmasına neden oluyor. Hani Karayalçın etnik yaklaşım içerisinde bulunuyordu, hani listeleri İmralı'dan yapılıyordu. Bunları söyleyen Baykal bugün bu lafları nasıl yutuyor, vatandaşın bunu düşünmesi lazım. CHP Karayalçın ittifakının şimdi bir eksiği kaldı. O da DTP. Üçü olunca bu tablo tamamlanmış olur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ