01 Nisan 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gökcan’dan Basın Bayramı Mesajı…
23 Temmuz 2019 Salı 14:57

Gökcan’dan Basın Bayramı Mesajı…

“Milleti hedef alan darbe girişimi medyanında desteğiyle başarısızlığa uğratılmıştır”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, günümüzde demokrasinin olmazsa olmazlarından birisinin basın-yayın kuruluşlarının, meslek  ilkelerine ve ahlakına bağlı bir şekilde, kamu sorumluluğunu gözeterek, ifade ve basın özgürlüğünü kullanabilmesi olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

“ Basın ve yayın kuruluşları, toplumun geniş kesimlerini etkilediğini ve yönlendirdiğini göz önüne aldığımızda toplumun haber alma hakkının yerine getirilmesinin yanında, kamuoyunda farkındalık oluşturmak, kamusal gelişime  katkı sağlamak  her türlü yapıcı fikrin tartışılmasını ve olgunlaşmasını sağlamak bakımından etkin ve önemli bir araçtır.

Bildiğiniz gibi, son 17 yıl boyunca ülkemizde, medya alanında birçok teknolojik gelişmenin yanı sıra, yayıncılık anlayışı bakımından da birçok yenilik gerçekleşmiştir. Bu güne kadar partimiz ve hükümetimiz, her zaman basın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın sorunlarına çözümler getirmiş; basın mensuplarıyla görüşmeler yaparak onların fikir ve görüşlerine açık olmuş, yapıcı, yönlendirici eleştirilerine her zaman kulak vermiştir, yine yapıcı tüm fikirlerin özgürce tartışılmasını da sağlamıştır.

 Buna bağlı olarak eskiden yazılıp çizilemeyen, ifade edilemeyen birçok konu günümüzde özgürce ifade edilebilmektedir. İnancımız ve temennimiz, bundan sonra basın özgürlüğünün yanında basın emekçilerinin çalışma şartları gibi konularda da çok daha iyi seviyelere gelmektir. Yaşanan son darbe girişiminde medyanın duruşu ve demokrasiye katkısı bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Milleti hedef alan darbe girişimi medyanında desteğiyle başarısızlığa uğratılmıştır. Bu düşüncelerimle Muğla’mız ve ilçelerinde görev yapan yapan değerli meslektaşlarımın 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı’nı kutluyor, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ