15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GETOBUN ORGANİZASYONUNA KATILIM YOĞUN OLDU
07 Mayıs 2009 Perşembe 11:01

GETOB'UN ORGANİZASYONUNA KATILIM YOĞUN OLDU

Marmaris Ticaret Odası (MTO) ve Güney Ege Turizmciler ve Otelciler Birliği (GETOB) yöneticileri, hem baharın gelişini müjdeleyen, darda kalanlara, isteği olanlara, zorluk çekenlere yardım elinin uzandığına inanılan Hıdrellez'i kutlamak, hem de 2009 turizm

Kaymakam Serdar Polat yemekte birlik ve dayanışmamanın önemini vurgulayarak, MTO ve GETOB yöneticilerinden, bu organizasyonun gelenekselleştirerek her yıl yapmalarını istedi.Dün Asparan Tesisleri'nde MTO ve GETOB yöneticileri tarafından verilen öğle yemeğine, başta Kaymakamı Serdar Polat olmak üzere Marmaris Belediyesi Başkan Vekili Halil Gökovalı, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi, İlçe jandarma Komutanı, belde belediye başkanları, i oda, dernek, sivil toplum örgütleri ile turizm sektörünün önde gelen temsilcilerinden oluşan kalabalık bir davetli grubu katıldı.


Yemeğin ardından yapılan konuşmalarda MTO başkanı Mehmet Baysal, Hıdırellez'in bolluk ve bereket simgesi olduğunu belirterek, “Sezona henüz girdiğimiz şu günlerde Marmaris için oluşturacağımız birlik ve dayanışmanın öneminin farkındayız. Atalarımızın 'ayrılıktan azap birlikten bolluk ve bereket doğar' sözünü yabana atmamalıyız” diye konuştu.


GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz de, MTO başkanı Mehmet Baysal gibi Marmaris'te kurum ve kuruluşlar arasındaki uyumun öneminden bahsederek şunları söyledi: “Hıdrellez coşkusunu birlikte kutlama için bu yemeği organize ettik. Böyle güzel örf ve adetleri birlikte yaşatmak geleceğe taşımak için hepimize görev düşüyor.

Biz Marmaris'te hepimiz birtakım olmanın çabasını veriyoruz. Çünkü hepimizin tek geçim kaynağı turizm. O halde hepimiz 'önce insan önce misafir' anlayışı ile yeni sezona girersek sorunlarımız biter”
Son olarak konuşan Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, “GETOB ve MTO'nun bu etkinliğinden memnun oldum 'Hıdrellez' gibi bolluk ve bereketi sembolü olan bir günde bizleri bir araya getiren her iki kurumun yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu yemeği Marmaris'te gelenek haline getirmek gerekiyor” dedi. Konuşmaların ardından gelen davetliler, dilek tutup, tek tek yakılan hıdrellez ateşinin üzerinden atladılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ