06 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genelkurmayda bir ilk!
06 Ekim 2008 Pazartesi 20:43

Genelkurmay'da bir ilk!

Bu Genelkurmay'da ilk kez olacak. Orgeneral İlker Başbuğ yarın yapacağı toplantıda onları dinleyecek. Bakın onlar kim?

Orgeneral İlker Başbuğ bir ilke daha imza atacak. Genelkurmay Karargahı yarın düşünce kuruluşlarını ağırlayacak...

GENELKURMAY YETKİ ARTIRIMI İSTİYOR
Genelkurmay Başkanlığı 1 yıl önce "Olağanüstü hal yasasında olan bazı yetkilerin kullanılmasına izin verilsin, gözaltı süresi uzatılsın, operasyon için validen izin alma zorunluluğu kaldırılsın.... " şeklinde hükümetten yetki istemişti. Aradan geçen bir yılda somut bir adım atılmadı. Genelkurmay şimdi bu talepleri bir kez daha masaya koyacak, hangisinin hayata geçeceğine ise perşembe günü toplanacak terör zirvesinde karar verilecek.

Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan saldırının ardından Genelturmay'da bir ilk yaşanacak. Genelkurmay'da yarın düzenlenecek toplantıya ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi), USAK ( Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu) gibi düşünce kuruluşlarının temsilcileri katılacak, Orgeneral İlker Başbuğ'a terörle mücadele konusunda düşüncelerini aktaracak.

Genelkurmay'daki toplantıya katılacak olan temsilciler her terör olayının ardından televizyon ve gazetelerin "terör uzmanı" ya da "strateji uzmanı" sıfatıyla görüşlerine başvurduğu kişilerden oluşuyor...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ