06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençalioğlu Lisesi ilk mezunlarını verdi
05 Haziran 2009 Cuma 12:44

Gençalioğlu Lisesi ilk mezunlarını verdi

Hayırsever turizmci işadamı Ahmet Gençalioğlu'nun babası adına yaptırdığı Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi, ilk mezunlarını verdi.

Hayırsever turizmci işadamı Ahmet Gençalioğlu'nun babası adına yaptırdığı Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi, ilk mezunlarını verdi.

2005-2006 döneminde hizmete giren ve resmi açılışı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de katıldığı törenle gerçekleştirilen 21 şubesi, 408 öğrencisi bulunan Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi 89 pırıl pırıl genç mezun oldu.

İlk kez mezuniyet heyecanının yaşandığı okulda mezuniyet töreni öncesi pilav günü düzenlendi. Etkinliğe, öğretmen, öğrenci ve velilerin yanısıra Ahmet Gençalioğlu ile Samsun'da görev yapan okulun ilk müdürü Musa Kant da katıldı. Pilav, kavurma ve tatlının ikram edildiği günde veliler, çocuklarının bu önemli gününü ölümsüzleştirebilmek için bol bol fotoğraf ve görüntü çekti. Merhum Nurettin Gençalioğlu ve oğlu Ahmet Gençalioğlu'na şükran borçlu olduklarını belirten Okul Müdürü Ufuk Bahadır, pilav gününü geleneksel hale getireceklerini ve her yıl sonunda düzenleyeceklerini söyledi.


Aynı akşam Beldibi Belediyesi Açık Hava Gösteri Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törende okulun ilk mezunu 89 gence diplomaları verildi. Tören, mezunların keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi.

YORUMLAR
slm
neşe gençalioğlu
bende bir gençalioğlu olarak sizleri kutlamak istedim okulunuz hayırlı uğurlu olsun inşallah daha çok mezuniyetler vermeyı nasıp etsın ben akrabanız olmasam bile soyadı benzerlığınden benim yorumumu kanul edersenız mutlu olurum aynı zamanda çok gururduydum soyadımızı taşıyan bir okulumuzun olmasından.merhumun ruhu şadolsun ahmet beyede çok tşk. eniçten dileklerimlen saygılar sevgiler sunuyorum
23 Haziran 2009 Salı 20:59
95.65.217.128
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ