28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Hitler Türkiyeyi hedef aldı
02 Ekim 2008 Perşembe 18:21

'Genç Hitler' Türkiye'yi hedef aldı

Avusturya'da seçimlerle elini güçlendiren Haider ile birlikte hareket ederek koalisyona girme hazırlıkları yapan Strache ilk konuşmasında Türkiye'yi hedef aldı.

Müzakerelerin sonlandırılmasını istedi..

Avusturya'da geçtiğimiz hafta yapılan genel seçimlerde halk desteğini artırarak çıkan Özgürlük Partisi (FPÖ) lideri Heinz- Christan Strache seçim sonrası yaptığı ilk basın toplantısında Türkiye'ye yüklendi. Parti programına "Türkiye'nin AB üyeliğini engelleyeceğiz" ifadesini koyan Strache açıklamasında, "Ne şimdi, ne 100 yıl sonra ne de 200 yıl sonra Türkiye AB üyesi olamaz" dedi.

REFERANDUM

Seçim sloganlarında Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olduklarını sık sık dile getiren Strache açıklamasında, "Türkiye'nin üye olarak AB'de kesinlikle yeri yok. Türkiye'nin üyeliği konusunda bütün devletler bir referandum yapmalı. Hatta üyelik görüşmelerinin sonlandırılması lazım" dedi.

'DAHA TEHLIKELİ'

Strache konuşmasının ikinci yarısınıysa göçmenler konusuna ayırdı. Avrupa basını tarafından "Genç Hitler" olarak adlandırılan Strache, "Eğer bir göçmen işten kovulduysa artık ona ihtiyacımız yok demektir. Onun ülkesine geri dönmesi ve Avusturyalılara yer açması gerekli demektir" diye konuştu. Öte yandan Avusturya Yahudi Toplumu lideri Raimund Fastenbauer, Strache'nin oylarını artırmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "O BZO lideri Jörg Haider de çok daha tehlikeli bir kişilik" diye konuştu. Sabah

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ