10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğimizi Birlikte Kurtaralım
28 Eylül 2008 Pazar 20:44

''Geleceğimizi Birlikte Kurtaralım''

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile Türkiye Vodafone Vakfınca gerçekleştirilen ''İletişim HayatTIR, Geleceğimizi Birlikte Kurtaralım'' projesi kapsamında Türkiye'yi dolaşan ''Gezici Deprem Eğitimi TIR''ı Bodrum'a geldi.

''İLETİŞİM HAYATTIR GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE KURTARALIM'' PROJESİ

-PROJE KAPSAMINDA TÜRKİYE'Yİ DOLAŞAN GEZİCİ DEPREM EĞİTİM TIRI BODRUM'A GELDİArama Kurtarma Derneği (AKUT) ile Türkiye Vodafone Vakfınca gerçekleştirilen ''İletişim HayatTIR, Geleceğimizi Birlikte Kurtaralım'' projesi kapsamında Türkiye'yi dolaşan ''Gezici Deprem Eğitimi TIR''ı Bodrum'a geldi.


Bodrum Belediye Meydanı'na gelen TIR'da deprem konulu fotoğraflar ve deprem hakkında bilgilendirici panolar yer alıyor.
Projenin Halkla İlişkiler Direktörü Melih Çardak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yüzde 95'inin deprem riskiyle karşı karşıta olduğunu söyledi.


Toplumun depremler konusunda yeterli bilgi ve bilince sahip olmadığını belirten Çardak, şöyle konuştu:
''Bu nedenle depremler konusunda büyük acılar yaşıyoruz. Bunun için AKUT'un 13 yıllık bilgi ve birikimini, Türkiye Vodafone Vakfı'nın katılarıyla deprem eğitim seferberliğine dönüştürdük. Bu şekilde 81 ili dolaşacağız. Şimdiye kadar 20 kişilik bir ekiple 68 ili gezdik. 21 Haziranda İstanbul'dan yola çıktık. Yolculuğumuz yine İstanbul'da 28 Ekim'de sona erecek.''
Çardak, TIR'ın içinde deprem öncesi, deprem anında ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenlerin anlatıldığı dökümanların bulunduğunu belirtti.


Gittikleri yerlerde gün boyu deprem eğitim filmleri gösterdiklerini anlatan Çardak, ''21 ünlü sanatçıyla yaptığımız deprem uyarı filmini de vatandaşlara gösterip, deprem eğitim kitabı dağıtıyoruz'' diye konuştu.
Öte yandan, proje kapsamında ''Bunlar Onlar Tiyatro Topuluğu''nun Bodrum Belediye Meydanı'nda deprem konulu bir oyunu sahneleneceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ