11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gel Marmaris’in yüzü ol
16 Ekim 2008 Perşembe 16:46

Gel Marmaris’in yüzü ol

Özellikle Arap ülkelerinde büyük ilgi gören Tuba Büyüküstün'e Marmaris'ten teklif var.

Marmaris Belediyesi, Kanal D'nin reyting rekorları kıran 'Asi' adlı dizisinin kadın başrol oyuncusu Tuba Büyüküstün'e '5 yıldızlı' davette bulunmaya hazırlandıklarını duyurdu.

Türkiye'nin yanı sıra dizilerinin yayımlandığı Arap ülkelerinde de milyonlarca hayranı bulunan 26 yaşındaki Tuba Büyüküstün'ün 'Marmaris'in yüzü' olmasını istediklerini belirten Belediye Basın Danışmanı Sedat Kirt, “Cennet Marmaris'imizi yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak amacıyla hazırlayacağımız, film, katalog ve afişlerde fotoğraflarının yer almasına izin verirse, kendisine, ilçemizde, ailesiyle 5 yıl boyunca 5 yıldızlı otellerde ücretsiz tatil yaptıracağımızı taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

Sedat Kirt, DHA muhabirinin “Neden Tuba Büyüküstün?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Geçen eylül ayının başında gazetelerde, ülkemizin yurt dışındaki tanıtımı için yeni bir reklam kampanyası hazırlamaya başlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Türkiye'nin yeni yüzü olarak Tuba Büyüküstün'ü düşündüğü yazılmıştı. Ancak, bakanlık bunu doğrulamayınca biz de 'neden Marmaris'in yüzü olmasın?' diye düşündük. Belediye Başkanımız Sayın Ali Acar'ın da onayını alarak, harekete geçtik. İlçemizdeki otel ve acente birlikleri de bize bu konuda destek olacakları yönünde söz verince, gerek oyunculuğu, gerekse kişiliğiyle yurt içi ve yurt dışında büyük hayran kitlesi kazanmış, Türk insanın güzel yüzünü yansıtan Tuba hanımı, Marmaris'in yüzü yapabilmek için girişimde bulunmaya karar verdik. Teklifimiz kabul görürse, Tuba Büyüküstün'lü tanıtım materyallerimiz, yurt dışındaki onlarca fuarda yerini alacak.”

TURİZMCİLER DE İSTİYOR
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ da, Türk dizilerinin Ortadoğulu ve Arap turistlerin sayısını artırdığını ve bu ülkelerden gelenlerin Avrupalı turistlere oranla daha çok döviz bıraktığını belirterek, “Tuba Büyüküstün, Ortadoğu ve Arap ülkelerinde de çok seviliyor. Marmaris'i tanıtmak amacıyla bu oyuncunun seçilmesi bence çok isabetli bir karar” dedi.
Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı ve oteller zinciri bulunan 'NOA Grup'un Genel Müdürü İlhan Açıkgöz de belediyeye destek amacıyla otellerinin kapısının her zaman Tuba Büyüküstün'e açık olduğunu söyledi.

YORUMLAR
...........
marmarisli
Tuba Büyüküstün gelse otelinizde kalsa... peşinden koşar hesabı kım ödeyecek dersniz... bırak bu ayakları ilahannn...
16 Ekim 2008 Perşembe 21:21
88.236.82.242
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ