21 Eylül 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gaziye muhteşem karşılama
18 Ekim 2008 Cumartesi 10:05

Gaziye muhteşem karşılama

Aktütün gazileri yuvalarına dönüyor. Diyarbakırlı Vahdettin Karacağ da bunlardan biri..

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada yaralanan Topçu Er Vahdettin Karacadağ, tedavisinin ardından geldiği baba evinde kurbanlar kesilerek karşılandı.

Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne düzenlenen terörist saldırıda yaralanan ve Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki tedavinin ardından taburcu edilen Topçu Er Vahdettin Karacadağ, memleketi Diyarbakır'a geldi.

Diyarbakır Havaalanında, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Eyüp Şeker ve yakınları tarafından çiçeklerle karşılanan Karacadağ, yüzlerce araçlık bir konvoyla ailesinin bulunduğu Çınar ilçesine bağlı Bayırkonak köyüne geçti.

Burada kurbanlar kesilerek karşılanan Karacadağ'ın evi Türk bayrakları ve gazinin fotoğraflarıyla donatıldı. Köye gelen Çınar Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Karacadağ'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Karacadağ'ın ailesi, davetlilere yer sofrasında yemek ikram etti.

ŞEHİT BABASI HASRET GİDERDİ

Aynı çatışmada şehit olan Diyarbakırlı Jandarma Er Hakkı Aran'ın babası Mehmet ile annesi Zekiye Aran da Aktütün gazisi Karacadağ ile hasret giderdi.

Şehit babası Aran, Karacadağ'a sarılarak, ''Seni gördüm çok sevindim. Sanki oğlum Hakkı'yı görmüş gibi oldum'' dedi.

Şehit Hakkı Aran ile çok samimi iki arkadaş olduklarını anlatan Karacadağ, ''Bundan böyle şehidin ailesinin bir oğlu da benim'' diye konuştu.

Karacadağ'ın konuşması şehidin babasını duygulandırdı.

Aktütün Sınır Jandarma Bölüğü'nde yaşanan çatışmayı da anlatan Vahdettin Karacadağ, ''Ben gececi olduğum için uyuyordum. Birden silah sesleri duydum. Hemen yatağımdan çıkarak, silahımı alıp mevziye geçtim. Çatışmaya başladım. Karnımdan vuruldum. Sonrasını hatırlamıyorum'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ