28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gardiyanlar bana sert davranıyor
06 Ekim 2008 Pazartesi 13:23

Gardiyanlar bana sert davranıyor

Son yaşananlar İMRALI'DAKİ GARDİYANLARI DA ETKİLEDİ

İmralı Adası'ndaki cezaevinde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan, kendisini ziyaret eden avukatlarına, gözetlendiği mazgalın sık sık açılıp-kapanmasından şikayetçi olduğunu ve son dönemde görevlilerin kendisine karşı kötü davranmaya başladıkalrını söyledi.

GÖREVLİLERİN TAVIRLARINDAN SERTLEŞME VAR
Öcalan'ın geçen hafta avukatları ile yaptığı görüşmeyle ilgili PKK'nın sözcülüğü yapan internet sitelerinde haberler yer aldı. Söz konusu görüşmede iddiaya göre Öcalan avukatlarına şunları söyledi: “Buradaki görevlilerin tavırlarında bir sertleşme var. Bireysel olduğunu düşünmüyorum, kimi politikalarla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

EN BÜYÜK RAHATSIZLIĞI MAZGAL SESİ
Bazı PKK'lı ttutuklular 'Öcalan'ın kötü muamele gördüğünü' iddia ederek ölüm orucuna başlamıştı. Ancak uğrunda ölüm orucuna başlanan Öcalan'ın en büyük rahatsızlığının 'mazgal sesi' olduğu ortaya çıktı. Öcalan avukatlarına, "Ben, 'Zaten içerisini aletle kontrol ediyorsunuz, mazgalı açık da bırakabilirsiniz ama iki de bir açıp kapatmayın' dedim. Bu yüzden uyuyamıyorum, kitap okuduğumda da mazgal sesinden rahatsız oluyorum.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ