20 Şubat 2017 Pazartesi

Kürşad KESKİN / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Galaxy S4

28 Temmuz 2013 Pazar 17:37

Samsung Galaxy  serisinin son cihazı S4, mart ayında Dünya’ya tanıtılmış ve büyük beğeni toplamıştı. Galaxy S4 piyasaya sürülmesinin ardından iki ay içinde yaklaşık 20 milyon adet satarak Samsung’un yeni bir rekor kırmasına vesile oldu. Ülkemizde sadece “Siyah Buğu” ve “Beyaz Buz” renklerinin satışa çıkarıldığı S4’lerin Amerika’da bazı bölgelerinde kırmızı ve mavi renkleri de satışa sunuldu. 26 Temmuzda ise İngiltere de “Kutup Mavisi” olarak adlandırılan rengi alıcılarıyla buluştu. Ülkemizde farklı renk seçeneklerinin 2013 yılı bitmeden piyasa sürülmesi bekleniyor.

Samsung S4’lerin ekranı 12.7 cm yani 5 inç genişliğinde, 1080p çözünürlüğünde, inç başına 441 piksel ve süper Amoled özelliklerini taşıyor. Samsung S4’ler 1,9 Ghz işlemci hızına sahip ve işlemcisi dört çekirdekli Snapdragon, işletim sistemi ise Android 4.2.2 Jelly Bean. S4’lerde biri arka panelde 13 megapiksel, diğeri ön panelde 2 megapiksel olmak üzere iki adet kamera bulunuyor. 2GB ram özelliğine sahip  Cihazın 64 GB’ a kadar microSD girişi de bulunuyor. Galaxy S4 serisinin ölçüleri 69,8mm x 136.6 mm x 7.9 mm iken ağırlığı da 130 gr. Cihazın bataryası ise 2600 mAh bataryanın tüm özelliklerini taşıyor.

Samsung Galaxy S4’ün,  Bluetooh, NFC,Wi- Fi, GPS ve telefonun uzaktan kumanda olarak kullanılmasını sağlayan IR Port gibi özellikleri de bulunuyor. Samsung S4’lerin güvenlik önlemleri de serinin diğer telefonlarına göre arttırıldı. Samsung S4 modelinde diğer telefonlarda bulunmayan, telefon aramalarını, uygulamaları ve e-postaları birbirinden ayıran Knox özelliğini yer alıyor.

Samsung S3 modelinde yer alan ekranın bakıldığı sürece içinde kararmasını engelleyen göz hareketlerini okuma teknolojisi, S4 modelinde daha da geliştirildi. S4’ler de bu teknoloji video içeriklerini de kapsayacak şekilde organize edildi. S4’lerde bulunan “Smart Pause” özelliği ile video seyrettiğiniz sırada ekrandan gözünüzü ayırdığınız takdirde görüntü donuyor. “Smart Scroll” özelliği ise, web sayfalarında gezinirken telefona eğim verdiğinizde ekranın aşağı ve yukarı yönlü hareket etmesini sağlıyor.

Samsung S4’ler  kullanıcılarına ön ve arka panelde bulunan iki kamerayı birden aynı anda çalıştırma kolaylığı sunuyor. Bu özellikle hem fotoğraflarınızı hem de video çekimlerinizi eş zamanlı olarak farklı açılardan gerçekleştirebileceksiniz.

Galaxy S4’lerin bir başka özelliği ise Quick Check, bu özellik ile Galaxy S4’ün ekranına dokunmadan elinizi hoparlörün üzerindeki sensörü harekete geçirecek şekilde sallayarak gelen aramalara cevap verebilirsiniz.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Anayasa değişikliğiyle ilgili yapılacak referandumda oyunuz ne olacak?
RÖPORTAJ