21 Ağustos 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fransa tek başına hareket edemez
01 Eylül 2013 Pazar 15:58

Fransa tek başına hareket edemez

Fransa İçişleri Bakanı Valls, Suriye'ye olası askeri müdahale için ülkesinin tek başına hareket edemeyeceğini, müdahale için uluslararası koalisyona gerek olduğunu söyledi.

Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls, Suriye'ye olası askeri müdahale için ülkesinin tek başına hareket edemeyeceğini, müdahale için uluslararası koalisyona gerek olduğunu söyledi.

Europe-1 radyo kanalının sorularını yanıtlayan Valls, "Fransa tek başına hareket edemez, bir uluslararası koalisyona ihtiyaç var" diye konuştu.

Rusya ve Çin yüzünden BM Güvenlik Konseyi'nden askeri operasyon için onay çıkmama ihtimaline değinen Valls, bu durumda, mümkün olduğu kadar geniş bir uluslararası koalisyon ile hareket edilmesinin gerekli olduğunu vurguladı.

Suriye rejiminin kimyasal silah kullanmasını kabul edilemez olarak nitelendiren Valls, verilecek sert yanıtla bu silahın bir daha kullanmasının önüne geçileceğini söyledi. 

Valls, Cumhurbaşkanı François Hollande'ın, Suriye rejiminin cezalandırılması konusundaki kararlılığını sürdüğünü sözlerine ekledi.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ