02 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fethullah Gülen dönüyor mu?
19 Ekim 2008 Pazar 12:29

Fethullah Gülen dönüyor mu?

Uzun süredir ABD'de yaşayan Fethullah Gülen Türkiye'ye dönüş için sinyal verdi. İşte AP'ye konuşan Gülen'in sözleri;

Gülen, Amerikan AP ajansına “Türkiye'ye sağlığım elverdiğince kısa bir ziyarette bulunup ABD'ye geri dönmem kolaylaştı” dedi

Geçen günlerde ABD'de sürekli oturma izni alan Nur cemaatinin önde gelen liderlerinden Fethullah Gülen, Amerikan AP ajansına konuştu. Gülen, “Şimdi Türkiye veya başka bir ülkeye sağlığım elverdiğince kısa bir ziyarette bulunup ABD'ye geri dönmem kolaylaştı. Başvurumun kabul edilmesine memnun oldum. Durumumun sürüncemede kalması beni strese sokuyordu. Bu konuda bana yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

'Olağanüstü yetenekte'
AP ajansının haberine göre; Gülen'in yardımcılarından Sinan Dursun da, Fethullah Gülen'in 1999'dan beri sağlık nedenleriyle ABD'de bulunduğunu ve halen Pennsylvania'da Pocono Dağları eteklerinde, gözlerden ırak bir kampta yaşadığını söyledi.

Gülen'in avukatı Ronald Klasko, müvekilinin sürekli oturma izni için ilk olarak sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 2001'de müracaatta bulunduğunu, kendisine verilen vizelerin ise hep zaman bakımından sınırlı olduğunu söyledi. Yaklaşık bir yıl önce göçmenlik bürosu yetkilileri Gülen'i “olağanüstü yetenekte yabancı” kategorisinde kabul etmemişti.
Yetkililer, Gülen'in bu kategoriye girmesini kanıtlayacak belgeleri sunmadığına karar vermişti. Geçen temmuzda ise bir federal mahkeme göçmenlik bürosunun bu kararının uygun olmadığını hükme bağladı. Gülen, Bush yönetiminin ABD'de sürekli oturma izni almasına olan itirazını geri alması sonucunda 10 Ekim'de bu izni aldı.

Yeşil kart bekliyor
Klasko, Gülen'in başvurusunun bu kadar uzun süre neden bekletildiğini anlamadığını, normalde bir başvurunun 1-1,5 yıl içinde cevaplandığını belirterek, “ABD hükümeti ret kararına hiç gerekçe göstermedi” dedi. Klasko, şimdi Gülen'in yeşil kart almayı beklediğini söyledi.
ABD'de sürekli oturma izni alan Gülen ömrünün geri kalanını yasal olarak ABD'de geçirebilecek ve ABD içinde istediği her yere seyahat edebilecek. Gülen, ABD dışındaki ülkelere de serbestçe gidebilecek

YORUMLAR
fethullah gülen
tunahan
evet bazılarına göre o bir müslüman hatta bu ülkenin kurtarıcısı kim bazıları kolay para peşinde koşanlar onlar için Allah ve kul arasındaki elçi f. gülendir ama hiç görmedik bu adamı bir müslüman din adamıyla yan yana.ya papazla gördük ya hahamla bilmeyene hatırlatalım. Allah ve kul arasında ikinci bir kişi yoktur olamazda bir ayağı başı abd de ayakları türkiyede anlayan anladı.
24 Ekim 2008 Cuma 09:51
85.98.94.220
dön
Kemal Yorulmaz
Ben Geldim

Kulluğum başımda billurdan bir tâç,
Kullukla erilmez pâyeye erdim.!
Kapında bu benden hep Sana muhtaç;
Aç kapını, tut elimden ben geldim!
Duydum büyünü en engin bir hazla,
Koşarken koşanlar Sana bin nazla;
Yöneldim ben bu perişan niyâzla,
Aç kapını, tut elimden ben geldim!
Kalmadı korkum yakından ıraktan,
Her şeyi çözen, çürüten topraktan;
Tek endişem var, o da son duraktan;
Aç kapını, tut elimden ben geldim!
Fikirde boşluk bir hudutsuz fezâ,
İnsan i
19 Ekim 2008 Pazar 12:36
78.176.221.90
...
isimisz
artık dön
19 Ekim 2008 Pazar 12:34
78.176.221.90
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ