13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FENER ALAYI BİNLERİ BULUŞTURDU
30 Ekim 2017 Pazartesi 11:33

FENER ALAYI BİNLERİ BULUŞTURDU

Cumhuriyetin Kalesi Marmaris, Cumhuriyet Bayramı’nı iki gün boyunca adına yakışır bir coşkuyla kutladı.

Marmaris Belediyesi tarafından 29 Ekim Pazar günü düzenlenen fener alayında binlerce Marmaris yaşayanı, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde Atatürk Meydanı’na yürüdü.

Ketenci Kavşağı'ndan saat 19.00'da başlayan Fener Alayı’na yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Atatürk Caddesi’nden Atatürk Meydanı’na uzanan yürüyüşte Başkan Ali Acar ve Eşi Sevgi Acar, protokol üyeleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı. Yürüyüşte 250 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı da büyük bir gururla vatandaşlarca taşındı. 10. Yıl Marşı, İzmir Marşı, Sarı Saçlım Mavi Gözlüm gibi klasiklerin son ses çalındığı yürüyüş boyunca bazı vatandaşlar da sloganlar attı.
Coşkulu kalabalık Atatürk Meydanı'na ulaştığında onları sahnede Aksaz Askeri Bandosu "10. Yıl Marşı"yla karşıladı. Askeri Bando Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkıların yanı sıra marşları da izleyicilerle birlikte hep bir ağızdan seslendirdi. Bandonun yaklaşık 1 saatlik konserinin ardından etkinlik son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ