14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fen İşleri Müdürlüğü Marmaris’in Görüntüsünü Değiştiriyor
15 Ekim 2008 Çarşamba 11:26

Fen İşleri Müdürlüğü Marmaris’in Görüntüsünü Değiştiriyor

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla Marmaris'e yapısal anlamda büyük değişimler yaşatıyor.

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla Marmaris'e yapısal anlamda büyük değişimler yaşatıyor. 25 personeli ile yaz-kış, gece-gündüz çalışan Fen İşleri ekipleri adeta Marmaris'i dantel gibi işliyor. Şehrin planlamasını yeni baştan alan Fen İşleri Müdürlüğü, son 4 yılda yasalara uygun ve yüksek standartları olan bir şehir için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni Pazar Binası, Yüzme Eğitim Tesisi, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, çeşitli cadde-sokak-meydan düzenlemeleri, İmar-Revizyon Planı daha çağdaş bir Marmaris için sadece birkaç örnek.

Marmaris belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü son 4,5 yıl içerisinde binlerce km. yolu yeniden yapılandırmıştır. General Mustafa Muğlalı Caddesi, Şükriye Erden Kavşağı, Apti İpekçi Parkı arkasında bulunan 60. Sokak, Villa Saraylar evlerinin bulunduğu 139. Sokak gibi birçok örnek caddeyi şehrimize kazandıran Fen İşleri ekiplerinin çalışmaları halkımızın büyük beğenisini kazanıyor.

(Resim: G.Mustafa Muğlalı Cad. ve resim altı – 60.sokak ve resim altı – 139. Sokak ve resim altı – Şükriye Erden Kavşağı ve resim altı)

-General Mustafa Muğlalı Caddesi kavşaklarıyla, aydınlatmasıyla, otoparklarıyla örnek bir cadde olarak hizmete girdi.
-Yollara kırmızı parke taşı uygulamasının yapıldığı 139. Sokakta, araç parkı için cepler hazırlandı.
-Yeniden düzenlenen Şükriye Erden Kavşağı gece aydınlatmasıyla caddeye renk katıyor.

Kentin içerisinden geçen dereler belli bir program çerçevesinde projelendirilmiş, yağışlarda sıkıntı yaşanan noktalar yeniden yapılandırılmıştır. Tüm halkımızın beğenisini kazanan dere ıslahı çalışmaları sayesinde eskiden yaşanan sorunlar büyük ölçüde ortadan kaldırılmıştır.

(Foto – Ketenci deresi eski yeni)

Marmaris'te tüm gençlerimizin spor yapmalarına imkân sağlamak amacıyla Müdürlüğümüzce ihtiyacı olan okullarımıza kapalı ve açık spor sahaları yapılarak, çocuklarımıza yeni spor alanları kazandırılmıştır.
(Foto)

İlçemize yeni bir kimlik kazandırmak ve farklı bir görsellik sunmak amacıyla, sanatçıların danışmalığında kent mobilyaları boyanarak Marmarislilerin beğenisine sunulmuştur.

(Foto)
İmar ve revizyon (yenileme/düzeltme) planıyla şehrin geleceğine yönelik bir çerçeve çizen Fen İşleri Müdürlüğü, plana uygun olarak konut ve işyeri bölgelerini birbirinden ayırdı. Artık konut bölgelerinde az sayıda ve ihtiyaca cevap verecek işyerleri dışında izin verilmeyecek.
(Foto)

Fen İşleri Müdürlüğümüzce yapılan Uzunyalı çalışmaları sonucunda eski sistemde kuru harcın üzerine yapılan yol kaplaması 15 cm. kalınlığında demirli beton üzerine yapılarak meydana gelebilecek çökmelerin de önüne geçildi. Yaklaşık 20 ayrı bölüme ayrılan yolun her bölümünde ayrı işçilik uygulanarak yere farklı motifler işlendi. Türk kültürünü yansıtan motifler 2 cm.'den 20 cm.'e kadar değişen çeşitli ebatlardaki taşlarla tek tek döşendi. Yapılan çalışmalarla yeni bir görünüm kazanan Uzunyalı, Marmaris'e yakışır bir şekle dönüştü.

(Foto)
Düzenleme çalışmaları kapsamında kapasitesi arttırılan ve dış duvarları yenilenen şehir mezarlığı, duvar korkuluklarının takılması ve ışıklandırılmasıyla son halini aldı. Işıklandırma çalışmalarına çevrede yaşayan vatandaşların da şikayetleri göz önüne alınarak son derece önem verildi. Giriş kapısı da yenilenen mezarlık etrafındaki kaldırımlar ise yayaların güvenli ve rahat yürümesine uygun hale getirildi.
(Foto)
Marmaris'in her noktasında çalışmaları karşımıza çıkan Fen İşleri Müdürlüğümüzün bazı çalışmalarına yer verdik. Daha sorunsuz ve çağdaş bir kent yaratmak için çalışan Fen İşleri Müdürlüğümüz, daha güzel bir Marmaris için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ